Zodiako ženklai

Skelbti atsakymą
Žinutė
Autorius
Administratorius
profesionalas
profesionalas
Pranešimai: 1481
Užsiregistravo: 2001 12 06 09:51

Zodiako ženklai

#1 Standartinė Administratorius » 2004 04 20 12:17

Zodiako ženklai

Vartotojo avataras
mergicka
rašytojas profesionalas
rašytojas profesionalas
Pranešimai: 468
Užsiregistravo: 2004 02 29 18:28
Miestas: Klaipeda

#2 Standartinė mergicka » 2004 04 20 21:31

Mano zodiako zenklas yra skorpionas.

Vartotojo avataras
Fantasy
profesionalas
profesionalas
Pranešimai: 1358
Užsiregistravo: 2003 08 29 14:54
Miestas: Somewhere where dreams meet...

#3 Standartinė Fantasy » 2004 04 21 08:42

Na maniskis tai mergele :wink:
The only thing that men and women have in common, is that they both prefer the company of men. Oscar Wilde.

Vartotojo avataras
Sioma
profesionalas
profesionalas
Pranešimai: 2197
Užsiregistravo: 2003 12 08 13:01
Miestas: Vilnius

#4 Standartinė Sioma » 2004 04 21 09:31

maniskis zuvys... ir gimtadienis gera per nepriklausomybes atkurimo diena...
One world, one future.

Vartotojo avataras
mergicka
rašytojas profesionalas
rašytojas profesionalas
Pranešimai: 468
Užsiregistravo: 2004 02 29 18:28
Miestas: Klaipeda

#5 Standartinė mergicka » 2004 04 21 21:37

Visai neblogai, o maniskis Helloweno isvakarese tai yra spalio30d. :roll:

Vartotojo avataras
SafyrA*
profesionalas
profesionalas
Pranešimai: 1825
Užsiregistravo: 2003 12 08 12:57
Miestas: Kaunas

#6 Standartinė SafyrA* » 2004 04 22 09:00

kazkur girdejau kad ish zodiako zenklu galima daug ka sprest apie zmogu bet nezinau kaip ,o mano zenklas yra vezys neveltui ash beveik viska darau atbulai .................... :lol: :lol: :lol:
TLaukitės visi į šalį - eina Safy* iš daržėlio :D

Vartotojo avataras
mergicka
rašytojas profesionalas
rašytojas profesionalas
Pranešimai: 468
Užsiregistravo: 2004 02 29 18:28
Miestas: Klaipeda

#7 Standartinė mergicka » 2004 04 22 12:40

taip is zodiako galima sprest apie zmogu, nes tikrai daug kas atitinka. Ne visos savybes bet reik zinot, kad to paties zodiako zmoniu yra daug tai ir savybes rasomos bendrai. Nebutinai ji turi tikti tau.

Vartotojo avataras
Laurynas
administratorius
administratorius
Pranešimai: 2011
Užsiregistravo: 2001 12 06 09:51
Miestas: Vilnius

#8 Standartinė Laurynas » 2004 04 22 13:56

Mano zodiako zenklas yra Liutas. Visos zodiako zenklo savybes atitinka simta procentu.

Vartotojo avataras
Laurynas
administratorius
administratorius
Pranešimai: 2011
Užsiregistravo: 2001 12 06 09:51
Miestas: Vilnius

#9 Standartinė Laurynas » 2004 04 22 14:00

Radau nebloga straipsni apie zodiako zenklus:

APIE SENOJO ZODIAKO KILMĘ
L. Klimka

Bene visi mūsų dienraščiai, pradedant tais solidžiaisiais, baigiant bulvariniais, turi įsivedę astrologijos skyrelius. Neatsilieka ir TV programos. Tarsi grįžtume į viduramžius... Neramaus mūsų laikmečio bruožas: gal žvaigždės paguos, pažadės netikėtą sėkmę, suteiks vilties... Domėjimasis astrologija, kitokiais ateities būrimais, pranašystėmis apskritai yra psichologinis ir socialinis reiškinys, ypač iškilus visuomenės sukrėtimų, gyvenimo nestabilumo ir netikrumo metais. O pati astrologija? Tai nėra joks mokslas šiuolaikine šios sąvokos prasme, tačiau šiaip jau ganėtinai įdomus kultūros fenomenas. Žinoma, horoskopuose esama tam tikro racionalaus grūdo, tūkstantmečiais kauptos patirties apie kosmoso ir Žemės saitus.

Tad dažnas smalsuolis klausinėja astronomų: ar tiesa, kad kasmetinė Saulės kelionė dvylikos žvaigždynų juosta bei planetų padėtis dangaus skliaute lemia žmogaus dalią? Ar tiesa, kad gimęs Saulei esant Liūto ženkle turi liūto širdį, Avino ženkle – mokslininko galvą, Skorpiono – piktą būdą? Lengviausia atsakyti į pastaruosius klausimus. Saulė jau seniai “pabėgo” iš tų žvaigždynų, kuriuos jai tam tikram metų laikotarpiui priskiria Zodiakas. Kalta Žemės ašies precesija – reiškinys, sukeltas trikdžių dėl Mėnulio traukos. Kaip vaikiško žaislo – vilkelio, Žemės ašis lėtai, bet pastoviai slenka kūginiu paviršiumi. Šio judesio periodas yra beveik 26 tūkstančiai metų. Todėl kas du tūkstančius metų Saulė tam tikrą fiksuotą dieną, pavyzdžiui, per lygiadienį, įriedės vis į kitą žvaigždyną. Tačiau Saulės kelio – ekliptikos – skirstymas į 12 žvaigždynų susiformavo dar iki Kristaus gimimo. Astronomai linkę išsaugoti praeities išminčių dovaną – žvaigždynų mitologinius įvaizdžius. Tačiau dienos šviesulio koordinates reikia nurodyti tiksliai. Derinant šiuos siekius, tenka kiek gudrauti. Štai dabar ir sakoma, kad, pavyzdžiui, gegužės 21 dieną Saulė įrieda ne į Jaučio žvaigždyną, bet į šio žvaigždyno ženklą.

Precesijos reiškinys galėjo turėti įtakos parenkant Zodiako (graikiškai: žvėrių ratas) žvaigždynų vardus. Šią hipotezę neseniai paskelbė amerikietis astronomijos istorikas O. Gingeričas, o papildomais argumentais sutvirtino maskvietis A. Guršteinas (dabar gyvenantis JAV). Jeigu ši hipotezė bus galutinai įrodyta, Zodiakas bus pripažintas indoeuropiečių kultūros savastimi. Žvaigždynų ratą pradėta formuoti labai seniai, indoeuropiečiams gyvenant savo protėvynėje (kurios tikslią vietą taip stengiasi atspėti kalbotyrininkai), ir vos tik pradėjus verstis žemdirbyste. Zodiako įvaizdžiai, kaip indoeuropietiškasis paveldas, neturėtų būti labai svetimi ir baltų kultūrai.

O prasideda viskas nuo pavasario; žemdirbiui tai kartu ir metų ciklo pradžia. Pirmiausia buvo įsidėmimos tos žvaigždės, tarp kurių Saulė pateka pradėjus sprogti pumpurams, žaliuoti ganykloms, žydėti vaismedžiams. Vėliau imta fiksuoti dar ir vasaros, rudens bei žiemos pradžią. Žmogaus vaizduotė žvaigždes jungė į konsteliacijas, įasmenindama svarbiausiais mitologiniais personažais. Kad ir tas žvaigždynas, kurį maždaug prieš 5.5 tūkstančio metų Saulė ištirpydavo savo rytmečio žara pavasario lygiadienį. Jis buvo pavadintas Dvyniais, nes indoeuropiečių mitologijoje tai gyvybę kuriantysis pradas. Sakmėse dvyniai žirgai Ašvieniai traukia dangumi Saulės vežimą, – du mediniai “žirgeliai” puošia lietuviškų trobų kraigus.

Baltų genčių valdymas kitados būdavo skiriamas į dvi dalis: dvasinę ir pilietinę. Prūsams įstatymus davę VI a. legendiniai broliai karo vadas Vaidevutis ir krivių krivaitis Brutenis. Ši tradicija siekė ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus, kai broliškai valdė Kęstutis ir Algirdas. Prieš 6 tūkstančius metų vasara prasidėdavo Saulei perėjus į Mergelės žvaigždyną. Mergelė žvaigždėlapiuose vaizduojama laikanti glėbyje javų pėdelį, – tai derlingumo, dirvos vaisingumo simbolis. Neabejotina, kad indoeuropiečių protėvynė buvo pietesnėse platumose, kur jau vidurvasary sunoksta javai. (Modernios teorijos teigia, kad tai Mažojoje Azijoje, į pietus nuo Kaukazo kalnų.) Ir lietuviai paveldėjo senovinį paprotį – baigiant rugiapjūtę, iš paskutiniųjų nupjautų varpų rišama “javų boba”.

Ruduo ateina tada, kai Saulė nebeįstengia įkopti aukščiau. Manyta, kad ją sužeidžia Šaulys (Kentauras). Tada dangaus šviesulys pasvyra į Okeaną, vandens stichiją. Saulė tarp Žuvų žvaigždžių simbolizuoja žiemą. L. Rėzos užrašytoje pajūrio dainoje mieloji saulytė “taip ilgai užtrunka už jūrų, už kalnelių”.

Praėjo du tūkstančiai metų, ir Žemės ašies precesija išstūmė Saulę į gretimus, dar neįvardytus žvaigždynus. Pavasariniai gamtos reiškiniai ėmė nebeatitikti astronominių stebėjimų. Visuomenės gyvenime per tuos du tūkstantmečius taip pat atsirado daug naujovių: susikūrė pirmosios valstybės su karalių valdžia, susiformavo religinės sistemos, o kartu ir žynių luomas, pradėta statyti šventyklas. Indoeuropiečiai paplito dideliuose Eurazijos arealuose. Nauji metų ketvirčių – gamtos sezonų – pradžios žvaigždynai gavo tokius pavadinimus: Jautis, Liūtas, Skorpionas, Vandenis. Pirmasis – vaisingumo ir gyvybinės energijos dievybės simbolis, antrasis – karaliaus valdžios, spindinčios kaip saulė zenite. Kitų dviejų simbolinės funkcijos nepakito: Skorpionas – Saulės žudikas, Vandenis – Okeano ir žiemos stichijų valdovas. Įdomu, kad lietuvių etnokultūroje Jaučio įvaizdis siejamas su Mėnuliu. Štai mįslė: “Pro langą palšas jautis žiūri. Kas? – Jaunas Mėnulis”. Nakties šviesulio įtaka augalams žinoma nuo seno; kaime beveik visi darbai derinami su jo faze.

Dar po dviejų tūkstančių metų žyniai ar senovės astronomai turėjo pastebėti, kad gamtos reiškiniai vėlgi pradėjo neatitikti Saulės patekėjimo nustatytuose žvaigždynuose. Beliko sugalvoti vardus tiems, kuriuose Saulė pasirodo lygiadieniais ir per saulėgrįžas. Zodiako ratą uždarė šis ketvertas: Avinas, Vėžys, Svarstyklės ir Ožiaragis. Tai jau nebe tokių ryškių žvaigždžių ir mažiau vietos dangaus juostoje užimą žvaigždynai, – jie tiesiog užpildė tuščius tarpus ekliptikoje.

Paveikslėlis

Avinas paveldėjo mitines Jaučio funkcijas; Vėžys rodo, kad po vasaros kulminacijos prasidės Saulės grįžimas atgalios. Svarstyklės rudeniop sulygina dieną su naktimi, o Ožiaragis – tai jūros chimera su ožio galva ir žuvies uodega. Šie ženklai kartu atspindėjo ir socialinius poslinkius visuomenėje: išsiplėtus ryšiams tarp atskirų etnosų, pirkliai net savo simbolį – svarstykles – pelnė, o karalių valdžia tapo nebe tokia absoliuti, kūrėsi ir kitos, demokratiškesnės valdymo sistemos, – Liūtas turėjo pasitraukti. Apskritai indoeuropiečiai vardus Zodiako juostai rinko iš mitologijos bei iš savo gyvenimo aktualijų. Zodiakas galutinai susiformavo maždaug mūsų eros pradžioje.

Netrukus sustiprėjo ir Baltijos pakrantės genčių ryšiai su antikos pasauliu, ypač gintaro keliu. Prekyba visada susijusi su kultūros mainais. Deja, apie Zodiako ženklų kelionę nėra duomenų: to meto papuošaluose, nei romėniškuose, nei baltiškuose jie nebuvo vartojami. Apie juos žinome tik iš Rotundo kronikos, aprašančios Šventaragio slėnyje Vilniuje XIII a. stovėjusią astronominę stebyklą. Joje buvę aukuro laiptai su Zodiako simboliais. Kiekvieną mėnesį, Saulei kopiant vis aukščiau, šventoji ugnis buvo kuriama vis ant aukštesnio laiptelio, po vasarvidžio – leidžiama žemyn. Katedros požemių tyrinėtojai archeologai patvirtino metraščio žinią. Neseniai ištyrinėtas viename iš Baltarusijos muziejų saugotas įdomus medinis kaušelis su tapytais šventųjų atvaizdais – jų yra dvylika. Dažams nutrupėjus pasirodė, kad po jais slypi dar senesnis dekoras – dvylika simbolinių figūrų, šalia kiekvienos pavaizduota ir Saulė. Nuo įprastinio Zodiako jos kiek skiriasi: yra du paukščiai, elnias, raitelis, arklas, ietis.

Manoma, kad kaušelis – apeiginis pagoniškojo laikmečio daiktas. Gal išvardytosios figūros geriau atitinka supančios gamtos mitologinį įprasminimą arba yra tiesiog fenologinių reiškinių vaizdavimas, mėnesių simboliai? Latvių folklore yra užuominų apie Zodiako žvaigždynų vadinimą sodais: Saulė keliauja vežimu, pakinkytu dievo Ūsinio žirgais per obelų, rožių ir apynių sodus. Iš žemdirbių kalendoriaus Zodiaką perėmė astrologija. Nuo Antikos laikų ji kaupė empirinius faktus apie dangaus kūnų poveikį žmogaus likimui. Gyvybiniai procesai Žemėje išties yra pavaldūs kosmoso ritmams. O šie labai įvairūs, sudėtingi, skirtingos fizinės prigimties ir, deja, dar mažai ištyrinėti. Šiandien šiek tiek daugiau žinoma apie Saulės dėmių dinamikos įtaką gyvybei – tai nagrinėja mokslas, vadinamas heliobiologija. Planetų judėjimo, vykstančio Zodiako ženklų fone, poveikis yra labai menkas. Viena tikra – “žvaigždės” nediktuoja žmogui savo valios; gal tik kosmoso ritmai suformavo kai kuriuos jo polinkius ar galimybes. O apie Mėnulio poveikį tai mūsų kaimo senoliai tikrai žinojo daugiau negu mokslininkai. Tradicinio lietuviškojo kalendoriaus šventės, jų papročiai ir gamtos pastebėjimai išreiškia labai svarbius darbams ir sveikatai žmogaus ir tėviškės padangės saitus. Reikėtų tai tyrinėti, apibendrinti ir panaudoti. Šios žinios būtų neabejotinai vertingesnės už astrologines, susiformavusias kitų šalių padangėje ir neturinčias jokio mokslinio pagrindimo.

Vartotojo avataras
egliukas
profesionalas
profesionalas
Pranešimai: 1835
Užsiregistravo: 2004 09 09 18:16
Miestas: taskas
Susisiekti:

#10 Standartinė egliukas » 2005 01 01 18:33

mano zodiako zenklas irgi yra vezys :) bet savybes tai daugiau dvyniu zenklo :)
No smint - no kiss, no kiss - no sex, no sex - no baby, no baby - no problem. So no smint - no problem :)

Vartotojo avataras
Sebestijonas
naujokas
naujokas
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2005 10 14 16:36
Miestas: Provincija
Susisiekti:

#11 Standartinė Sebestijonas » 2005 10 14 16:51

egliukas rašė:mano zodiako zenklas irgi yra vezys :) bet savybes tai daugiau dvyniu zenklo :)
**************************
O aš tik LIŪTUKAS

Paveikslėlis
********************************************
LIŪTAS gimęs kškio metais.
Liūtas

Ugnies ženklas, globojamas Saulės. Saulės įtaka pasireiškia tuo, kad šio ženklo žmonės šilti, draugiški, bet ir kilnūs, išdidūs. Linkę lyderiauti, nors tingūs. Nori, kad prieš juos būtų keliaklupščiaujama ne tik darbo sferoje, bet ir meilės. Visgi jie geraširdiški ir nuoširdūs.

Po šiuo ženklu gimė: Napoleonas, A. Diuma, Mopasanas, Andre Morua, K. Debiusi, Musolini, G. Ford, Dž. Rokfeleris
Tinkamas partneris

Geriausi partneriai Šaulys ir Avinas, taip pat kitas Liūtas, Svarstyklės, Vėžys, Dvyniai. Sunkiai sugyvena su Vandeniu ir Tauru.
Liūto vyras

Gros širdies, nerūpestingas, gal kiek pamaiva. Jo gyvenimas sukasi apie vieną mylimą moterį, nors tai gali nesutrukdyti truputį pasibastyti. Ambicingas, drąsus. Jis atneš savo merginai gėlių lyjant ir sningant, tačiau pamirš jos gimtadienį. Jis mėgsta, kad juo žavėtųsi kiti vyrai ir mėgsta savo moterį visur vedžiotis. Kaip mylimasis yra aistringas ir reikalaujantis dėmesio. Su juo niekada nebus nuobodu. Kaip tėvas mėgsta žaisti su vaikais, tačiau yra jiems griežtas ir gali kaltinti žmoną dėl disciplinos trūkumo. Daugumos moterų nuomone, toks vyras veda iš proto.
Kaip su juo sutarti

Jis nori būti apžavėtas, todėl atnešk į jo gyvenimą spalvų, žavesio. Jis romantiškas, todėl nesijuok iš jo, kai jis pradės tau pirštis. Jis nori savo moterimi didžiuotis, todėl, jei nori rimtai jį pasigauti, sužinok, kokiu moters tipu jis domisi ir siek tokia būt
Liūto sveikata

Reikia atkreipti dėmesį į širdį, nugarą.Gerai prisitaiko ir gali gyventi bet kokioje aplinkoje.
Sėkmę neša

Sekmadienis, oranžinė ir auksinė spalva.
Vyras

Šis vyras išdidus, mėgsta būti garbinamas, tad turi jį įtikinti, kad juo žaviesi. Teatrališkas, mėgsta stebėti save ir partnerę veidrodyje. Patinka mylėtis įvairiose vietose, net, jei rizikuoja, kad pamatys kiti žmonės. Jo aistrą užgesina netvarkinga moteris.
Artimiausi šio ženklo metai - 2011

Ketvirtasis zodiako ženklas
Kiniškai – „tu“
Laikas, kurį valdo šis ženklas: 5:00 - 7:00
Labiausiai atitinkantis Vakarų horoskopo ženklas: Skorpionas
Elementas: Vanduo

Geros savybės – protingumas, taikingumas, draugiškumas, romantiškumas, ištikimybė, pasiaukojimas.
Neigiamos savybės – bailumas, pedantiškumas, pernelyg didelis rūpinimasis savimi.

Tinkama profesija – diplomato, teisininko, mokytojo, aktoriaus, šventiko, administratoriaus profesijos.

Tinkamas partneris – Ožka, Šuo, Jautis, Kiaulė.
Netinkamas partneris – paukstis, Gyvatė.

Kiškis – bailumo, taikingumo, geros klausos simbolis.
Šio ženklo žmonės labai atsargūs, sunkiai susidraugauja su žmonėmis, iš anksto gerai apgalvoja, ar nuo draugystės nenukentės. Puikiai dirba darbą, kuris reikalauja diplomatijos. Gali būti geri teisininkai. Jie gerai klausytojai, gali atsiminti kiekvieną pokalbį ar ginčą iki smulkmenų. Patys nekenčia bereikšmių kalbų, ginčų, nori viską taikingai išspręsti. Gali daug pasiekti versle, jei nereikės konkuruoti. Jų geros manieros, todėl gali būti puikūs partneriai, turintys uoslę naudingiems darbams. Nėra originalūs, dėl patartina veikti kartu su kūrybiškais žmonėmis.

Kiškio ženklo moterys neretai turi gražią rašyseną. Daug laiko skiria savo veido ir plaukų priežiūrai, mėgsta auginti ilgus plaukus.

Dauguma šio ženklo žmonių mėgsta gyventi vieni, tačiau, jei šalia nėra priešingos lyties gerbėjo, gali jaustis nepilnavertiškai.
Bet kokiomis aplinkybėmis tai draugiški ir rūpestingi žmonės, deda visas pastangas, kad mylimi žmonės jaustųsi komfortabiliai ir jaukiai.

Galėtų daugiau pasiekti, jei atsiduotų vienam darbui vienu metu, tačiau dažnai dirba daug darbų vienu metu. Vikrūs, greito mąstymo, talentingi. Jei pirmenybę teikia darbui, o ne malonumams, daug pasiekia gyvenime. Turi daug gerų draugų, kurių paramą itin vertina. Šio ženklo žmonių gyvenimas retai būna nuobodus.

Su tais, kuriuos pasirenka savo meilės partneriais, yra romantiški ir jausmingi. Puikiai moka žavėti ir flirtuoti, gerai rengiasi.
Tinkamas partneris

Gerai sutaria su Ožka ir Šunimi. Harmoniški santykiai su Kiaule ir Jaučiu. Bendravimas su Gaidžiu ir Gyvate erzina.
LIŪTAS.
Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečias(ių)