Astrologija

Skelbti atsakymą
Žinutė
Autorius
Administratorius
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:1481
Užsiregistravo:2001 12 06 09:51
Astrologija

#1 Standartinė Administratorius » 2004 04 23 03:53

Istorija

Nuo neatmenamų laikų žmonės stebėjo dangaus kūnų judėjimą ir lygino jį su tuo, kas vyksta Žemėje. Pirmykščių žmonių supratimu, dangaus šviesuliai laikyti dievybėmis, įtakojusiomis viską, kas vyko Žemėje.

Astrologija atsirado Babilonijoje maždaug prieš 5 tūkstančius metų. Tai buvo mokslo, religijos ir tikėjimų sinkretizmas. Mokslinė astrologijos dalis tyrė dangaus kūnų judėjimo dėsningumus.

Astrologija Babilone, Egipte, Graikijoje

Dvylika zodiako ženklų (Avinas, Jautis, Dvyniai, Vėžys, Liūtas, Mergelė, Svarstyklės, Skorpionas, Šaulys, Ožiaragis, Vandenis, Žuvys) yra sukurti Babilono žynių 700 m. pr. m. e.

Apie 600 m. pr. m. e. Babilono astrologija išplito po Egiptą, Graikiją ir kitas Vidurio Rytų valstybes.

420 m. pr. m. e. Demokritas išpopuliarino astrologiją po visą Graikiją. Zodiako ženklams duoti graikiški vardai. Antikoje astronomijos ir astrologijos ribos buvo neaiškios.

Astrologija ir astronomija buvo verčiamasi ir senajame Egipte. Egipto astronomai visų pirma buvo užsiėmę laiko skaičiavimu: kalendoriniai metai visada prasidėdavo reguliariai užeinančiu Nilo potvyniu ir turėdavo 356 dienas, metai buvo skirstomi į 12 mėnesių, kurių kiekvienas turėjo trisdešimt dienų ir dar penkias papildomas dienas. Egipto astrologai jau sudarinėjo dienos horoskopus.

Astrologija taip pat buvo paplitusi ir senovės Graikijoje. Apie 150 m.e.m. Klaudijus Ptolemėjus parašė šimtmečiais galiojantį standartinį astrologijos veikalą "Tetrabiblos". Jo Pasaulio modelis su Žeme viduryje ir aplink ją sferomis judančiomis (tuo metu žinomomis) septyniomis planetomis, prie kurių buvo priskiriamos Saulė ir Mėnulis, iki XVI šimtmečio buvo laikomas astronominiu dėsniu. Iki pat XVIII amžiaus astrologija buvo dėstoma universitetuose kaip rimtas mokslas. Po to ji dingo iš mokymo planų.

Dabartis

Remiantis "Gallup" apklausos duomenimis 32 milijonai suaugusiųjų amerikiečių tiki astrologija. Du trečdaliai visos JAV spaudos reguliariai spausdina horoskopus. Milijonai žmonių visame pasaulyje pagal horoskopus tvarko savo asmeninį gyvenimą ir darbo reikalus. Buvęs Amerikos prezidentas Ronaldas Reiganas savo dienotvarkę taip pat sudarinėjo atsižvelgdamas į vieno astrologo iš San Francisko prognozes.

Sudarant horoskopus, remiamasi individualiais tyrimais, paplitusiomis senovės Asirijos, Egipto ir Babilono žynių idėjomis, ar savais prasimanymais. Astrologija prisidėjo, tiriant Saulės sistemos sandarą, planetų fizinę prigimtį, visatos struktūrą ir evoliuciją.

Sudarant horoskopus, nesiremiama fizikiniais dangaus kūnų dydžiais (kad Saulė yra įkaitęs dujų plazmos rutulys, Mėnulis ir planetos yra šalti kūnai, o Žemė ir kitos planetos sukasi aplink saulę, o Mėnulis – aplink Žemę).

Astrologai tebesiremia geocentrine sistema, kurią sukūrė Ptolemėjus mūsų eros pradžioje, surašė ir horoskopų interpretacijos taisykles, kurios nepakito iki šiol. Be to, Rytų šalyse egzistuoja ir kitos astrologinės taisyklės. Astrologijos "veiksmingumas" paaiškinamas psichologiniu Barnumo/forerio efektu.

http://lt.wikipedia.org/wiki/Astrologija

Vartotojo avataras
egliukas
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:1835
Užsiregistravo:2004 09 09 18:16
Miestas:taskas
Susisiekti:

#2 Standartinė egliukas » 2005 01 01 18:37

cia neblogas straipsnis, bet labai ilgas todel dedu linkus, per visus linkus eina tas pats tekstas, tik atskiros jo dalys. Skaityti reikia visus linkus is eiles, kitaip nieko nesuprasit :)

Ivadas
http://www.lizdas.lt/skeptic/astrologija/ivadas.htm

Sarlatanizmo psichologija
http://www.lizdas.lt/skeptic/astrologij ... nizmas.htm

Astrologines teorijos
http://www.lizdas.lt/skeptic/astrologija/teorijos.htm

Klausimai astrologams
http://www.lizdas.lt/skeptic/astrologija/klausimai.htm

Smagaus skaitymo :)
No smint - no kiss, no kiss - no sex, no sex - no baby, no baby - no problem. So no smint - no problem :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečias(ių)