Vampyrai

Skelbti atsakymą
Žinutė
Autorius
Administratorius
profesionalas
profesionalas
Pranešimai: 1481
Užsiregistravo: 2001 12 06 09:51

Vampyrai

#1 Standartinė Administratorius » 2004 05 17 17:55

Niujorke veikia vampyrų tyrimo centras, kurio direktorius Stefanas Kaplanas, sako, kad tyrimo objektais šiuo metu 25 vampyrai. Be to, jis žinąs dar apie 500 vampyrų, iš kurių 300 gyvena JAV, 3 - Anglijoje. S.Kaplanas vampyrus vadina kraujo kulto garbintojais. Paprastai jie geria gyvulių arba vištų kraują, bet kai kurie - vienas kito kraują. Daktaras S. Kaplanas pažymi, kad vampyrai gyvena normalų gyvenimą: turi šeimas, geras tarnybas, yra gerbiami. Skirtingai, nei rodoma siaubo filmuose, jie negali po mirties sugrįžti į žemę arba savo aukų padaryti vampyrais, čiulpti kraują iš žmogaus prieš jo valią arba iščiulpti tiek kraujo, kad aukai grėstų mirtis. Testuodamas vampyrus, daktaras S. Koplanas naudojosi kryžiumi, šventintu vandeniu ir česnaku. "Tikri vampyrai nebijo kryžiaus ir šventinto vandens, bet vengia česnako, kuris išskiria iš kraujo riebalus, juos suskaldydamas. Matyt, vampyrai trokšta kraujo kaip tik dėl tų riebalų". Pasak S. Kaplano, vampyrai dažniausiai būna juodų plaukų, rudų akių, stambaus kūno sudėjimo, 23-26 metų amžiaus. Jie ilgiau gyvena ir atrodo daug jaunesni už savo benraamžius.

http://www.atsakymai.lt/content.php?article.91

Vartotojo avataras
Juodasis_deimantas
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai: 91
Užsiregistravo: 2006 05 15 12:54

#2 Standartinė Juodasis_deimantas » 2006 05 15 13:00

Deja...turiu jus nuvilti...Čia yra tik dalelytė tiesos apie vampyrų egzistavimą...Norint gauti daugiau medžiagos apie juos,jų egzistavimą...Reikia ieškoti bibliotekos,senoje literatūroje,senuose archyvuose.

Vartotojo avataras
Laurynas
administratorius
administratorius
Pranešimai: 2011
Užsiregistravo: 2001 12 06 09:51
Miestas: Vilnius

#3 Standartinė Laurynas » 2006 05 15 22:46

Pasakojimų apie vampyrus kilmė

"Žmonės, kurie ilgą laiką buvo mirę ... pakyla iš kapų ir grįžta drumsti gyvųjų ramybę, čiulpdami bei gerdami jų kraują..." - taip benediktinų vienuolis Augustinas Kalme 1751-aisiais aprašė būtybes, senovėje vadintas vampyrais... Neaišku, ar tokie padarai apskritai egzistavo, tačiau mitų ir legendų apie juos apstu, o kiekvienas mitas turi teisybės grūdą... Kokie nutikimai, ligos ar istorijos paskatino žmones sukurti šitiek pasakojimų apie šiuos nakties medžioklius?..

Pats žodis "vampyras" kildinamas iš vengrų kalbos, tačiau turi atitikmenų ir slavų kalbose. Žodis "upir" (ankstesnioji žodžio vampyras forma) pirmą kartą užrašytas tik 1047 m dokumente Rusijos kunigaikščiui. Ukrainiečiai vampyrus vadino "upir", baltarusiai "vupar", lenkai "upior, upierzica", čekai "upir", bulgarai "vapir, vpir". Teigiama, kad senovės slavai net aukojo aukas vampyrams ir vadino šį ritualą "Oupirem". Gali būti, kad ir turkų žodis "uber" (ragana) turėjo įtakos šio pavadinimo atsiradimui. Lietuvių tautosakoje vampyrai, skirtingai nuo vilkolakių, beveik nežinomi.

Legendos apie vampyrų tipo padarus žinomos jau nuo 125 m. po Kr., kai panašus personažas atsirado graikų mitologijoje. Kitas gana ankstyvas vampyro paminėjimas yra tik 1196 m. knygoje "Historia Rerum Anglicarum", kur pasakojama, kaip miręs vyras grįždavo lankyti savo žmonos. Kai neapsikentę žmonės atkasė karstą, numirėlio kūną jie rado tokį pat kaip ir laidotuvių dieną... Kitame XII a. pasakojime rašoma apie demoną, kuris įsikūnijęs į kilmingą damą ir ši perkandusi gerkles keletui vaikų... Bet dauguma pasakojimų apie vampyrus buvo sukurta centrinėje Europoje. Airis Bremas Stoukeris, 1897 m publikavęs savo garsųjį romaną "Drakula", šį kūrinį parašė legendų apie žiaurųjį Vladą IV (turėjusį giminės vardą ir titulą - grafas Drakula), Transilvanijos dvarininką, gyvenusį XV a. ir kovojusį prieš turkus, pagrindu.

Tačiau kraują mėgo ne tik Rumunijoje, bet ir kaimyninėje Vengrijoje. 1610 m. Vengrijos karaliaus įsakymu grafienė Elizabet Batori, okultinių mokslų žinovė buvo gyva užmūryta savo miegamajame. Ji buvo įtikėjusi, kad maudydamasi jaunų mergaičių kraujyje gali išsaugoti savo jaunystę. Iš daugelio į grafienės pilį atsiviliotų mergaičių tik vienai pavyko pasprukti ir pranešti šią baisią istoriją...

Būtent iš tokių niūrių nutikimų bei pasakojimų ir gimė legendos apie vampyrus. Jei lietuvių Čičinskas būtų tuo laiku gyvenęs labiau į pietus, gal ir jis jau būtų "suvampyrintas". Apie žmonių kraują čiulpiančius padarus rašyta ir gerokai anksčiau prieš Bremą Stoukerį, nors visuotinai pripažintu kūriniu tapo būtent "Drakula". Vampyro aprašymų galime rasti V. Gėtės "Korfino sužadėtinėje" (1797), Dž.Bairono "Vampyre" (1819), M.Šeli "Frankenšteine" (1818), Bodlero "Vampyre" (1855), Markizo de Sado "Žiuljetėje" (1796) ir kitų autorių kūryboje. Neabejotina, kad visi jie daugiau ar mažiau rėmėsi paprastų žmonių pasakojimais. Iki XVII a. pabaigos vampyrai minimi labai retai, bet jau nuo XVIII a. vidurio istorijos apie juos netikėtai paplito. Pagal pasakojimus šie padarai dažniausiai pastebėti Vengrijoje, Moravijoje, Silezijoje, Lenkijoje, Graikijoje ir Albanijoje, t.y. kraštuose, kurie buvo palyginti tamsūs ir silpniau išsivystę. Pastebėta, kad tariamo vampyrizmo protrūkiai tuose kraštuose sutampa su maro epidemijomis. Daugelis nepaaiškinamų mirčių tada buvo priskirta kraują siurbiantiems pabaisoms.

http://www.fantastika.lt/content.php?id=28


Vartotojo avataras
Laurynas
administratorius
administratorius
Pranešimai: 2011
Užsiregistravo: 2001 12 06 09:51
Miestas: Vilnius

#5 Standartinė Laurynas » 2007 01 18 00:26

As tai noreciau susipazinti su kokia grazia vampyre, bet tik su tokia kuri man nenoretu ikasti.

Vartotojo avataras
Juodasis_deimantas
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai: 91
Užsiregistravo: 2006 05 15 12:54

#6 Standartinė Juodasis_deimantas » 2007 01 18 01:01

Čia jau niekuo negaliu padėti :lol:

Vartotojo avataras
egliukas
profesionalas
profesionalas
Pranešimai: 1835
Užsiregistravo: 2004 09 09 18:16
Miestas: taskas
Susisiekti:

#7 Standartinė egliukas » 2007 01 27 13:18

Laurynas rašė:As tai noreciau susipazinti su kokia grazia vampyre, bet tik su tokia kuri man nenoretu ikasti.
bet tai paziurek ir i geraja to ikandimu puse :)
jus amzinai busite kartu :) arba kol kuris nors zus nuo kokios nors negandos :)
No smint - no kiss, no kiss - no sex, no sex - no baby, no baby - no problem. So no smint - no problem :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečias(ių)