[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 22: include(./includes/bbcode.php): failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 22: include(): Failed opening './includes/bbcode.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear')
Straipsniai.lt •Mokinių patikrinimas ar nevartoja narkotikų
Puslapis 11

Mokinių patikrinimas ar nevartoja narkotikų

Parašytas: 2004 03 17 19:32
mergicka
Man si tema labai aktuali, nes dalyvavau debatuose sia tema.
Noriu suzinoti jusu nuomone. Pasakykite jus uz ar pries ir kodel.
Na dabar as pasakysiu savo nuomone:
As esu grieztai pries!!!!!!!!!! Nes:
1. Mokykla per maza, anonimiskai to nepavyktu padaryti.
2. Nera tolesnio gydymo plano, neaiski procedura, ar prieziura.
3. Labai brangu. Kainuotu apie 19mln litu, tam kad viena karta patikrintu vaikus. Testas kainuoja 20-30lt.
4. Pazeidzia nekaltumo prezumcija: kiekvienas zmogus yra nekaltas kol jo kaltė neįrodyta teisme, taigi jei atsisakai atlikti testus tavo asmens byloje yra įrašomas punktas kaip :"potencialus narkomanas" joks potencialus darbdavys nepriims asmens į darbą su tokiu punktu Automatiškai atsisakymas turėtų reikšti tik tavo nenorą ar nepritarimą testavimui. Tas negali būti deklaruojama jokiame oficialiame dokumente, šiuo atveju tai bus deklaruojama.
5. Užsienio praktika rodo, jog tai nėra veiksminga, nes sprendžiant narkomanijos problemą prievarta iškeliama kaip veiksmingiausias metodas, o tai neduoda ilgalaikių teigiamų rezultatų.
6. Infrastruktūra, kuri teigtų pagalbą testavimo keliu identifikuotiems narkotikus vartojantiems moksleiviams, nėra sukurta.
7. Menkina tevu atsakomybe. Valstybe turi padeti, o neaukleti.

Na laukiu nuomoniu... :wink:

Parašytas: 2004 03 29 19:27
mergicka
O kur nuomones??? :?: :D :)

Parašytas: 2004 04 02 11:57
Sioma
Nu man tai nera skirtumo ka jie pasirenka savo gyvenima tik kad manes neapkrestu ir gali gyventi ir kuo daugiau lestis kad greiciau nustiptu.

Parašytas: 2004 05 28 23:45
mergicka
Skai tas pats. ar butu tas pats jei tavo motina vartotu, tavo brolis ar sesuo. Ar tau bus tas pats jei tavo vaikas vartos? Negi noretum kad nustitu? :?: :evil:

Parašytas: 2004 05 31 11:45
Fantasy
Privalomu to dalyko daryt nelabai noreciau... jei kam kyla neaiskumu (pvz tevams) tegu varo vaikucius i narkologijos centra...

Parašytas: 2004 05 31 13:44
mergicka
Vat butent. Jei tevam yra itarimu, tai tegul vaistinei nusiperka testa ir patikrina.

Parašytas: 2004 12 16 00:05
Protencijus
aciu Viespaciui ,visos temos zemiau -tuscios!reiskia ,patirties niex neturi.... :!: o tai gerai.straipsniuose jie vargseliai negali lankytis... :cry:

Parašytas: 2004 12 16 10:27
egliukas
Del to patikrinimo tai mano nuomone tokia, tai turetu buti atliekama ne mokyklos teritorijoje, o kazkur atskirai. o siaip tai juk galima bent kazkiek atsirinkti, kas turetu atlikti testa, nes juk yra tokiu zmoniu, ant kuriu is karto matosi jis kada nors vartojo ar niekada nebandys, be to nemanau, kad tai kada nors buvs igyvendinta, norrs vel visai neseniai girdejau kalbas, kad tai nori tikrai atlikineti. Bet nemanau, kad jiems tai pavyks, nes daugelis mokiniu nesutiks, tevams gal tai ir patiktu, bet nemanau, kad visiems, nes daugelis tevu pasitiki savo vaikais ir nenoretu, kad atliktu tikrinimus

Parašytas: 2006 07 06 21:02
Apzeltukas
pirmiausia padaryciau tvarka kad butu uzdrausti visi narkotikai, tik po to testus siulyciau... man idomu kaip tie testai veikia ir kokios narkotikus aptinka...

Parašytas: 2006 07 07 10:43
egliukas
yra ivairus testai, kurie aptinka tik tam tikrus narkotikus ir yra multitestai, kurie parodo visus narkotikus
o testai veikia panasiu principu kaip ir nestumo testai, t.y. keletas slapimo lasu uzlasinama ant idikatoriaus ir po keliu minuciu zinomas rezultatas

Parašytas: 2006 07 07 18:49
Ameno
jo prisivalgius aguonu irgi parodo kad jus vartojat narkotikus :lol: :lol: :lol: rode per mitu griovejus

Parašytas: 2006 07 08 19:05
Apzeltukas
kofeina nikotina ir alholi taippat?

Parašytas: 2006 07 09 21:55
egliukas
del situ tai nezinau :roll: bet gali isbandyti ir pats, tuos testus gali nusipirkti bet kurioje vaistineje

Parašytas: 2006 09 02 16:35
DestroyerP
Mano nuomone jei nori gali tikrinti nors ir viso pasaulio waikus. Juk tie kurie nekalti ir newartoja nieko, taj manau kad jiems turetu buti tas pats... O jei zmogus wartoja, taj ka? Dar geriau - ji pajuoks pries wisa mokykla - zinos ka taj reiskia, gal kiek nors ji sugedys? Gal jis supras kad negerai daro? Gal jis bent kiek panores keistis? As manau kad reikia prie to dar uzdrausti nikotina, apie taj galima irgi cia pakalbeti, kadangi taj - irgi narkotikai, o tokius narkotikus wartoja tikraj ne vienas mokyklos narys... Dar gerai kad kai kuriuos pirmas kartas atbaido, o ne pritraukia, bet kiekvienam kitaip weikia... O be to, kaip kitaip suzinosim kad waikas wartoja narkotikus? Gal paklausim kiekwieno narkomano ir jis nesumeluos? isivaizduokit situacija: waikas, jo tewai alkoholikai. Zinot wien tai kaip gali paweikti jo smegeneles?O jei dar jo niekas nemegsta mokykloje?Ir staiga jam pasiulo- koks senis su paltu (man irgi siule pasiunciau as toki) o waikas? ar manot jis atsisakys NEMOKAMAI karta gyvenime pasijusti laimingu? O po to jau sustoti vis sunkiau ir waikas prazus, jei kas nors jo nesustabdys... Tewaj turetu sustabdyti, bet jie yra alkasaj, o ta kwaila zenewos konvensija ar kaip ten neleis mokytojui ar dar kam nors nepazystamam padeti waikuj ir padaryti testa... Ir kaip si istorija baigiasi? Uzauga dar vienas Lietuvos pilietis, del "kaifo" nuzudes zmogu ir sedes i kalejima, o ten negaudamas narkotiku nusizudo is tos beprotybes... Labaj gera pabaiga, ane? O kas butu jei jam kas butu padejes?gal jis uzauges butu tapes bent jau kokiu gatwiu slaweju... Pasauliui reikia zmoniu kad ir kuo jie dirbtu. Swarbu kad jie butu nepriklausomi. gal pamanysit kad taip negali but? wot ir ne. Nerasiu cia tikrosios istorijos, kad nesutersciau zmogaus priwatumo. Tokia mano nuomone.