Gyvenimas su narkotikais - kelias į pražūtį

Skelbti atsakymą
Žinutė
Autorius
Administratorius
profesionalas
profesionalas
Pranešimai: 1481
Užsiregistravo: 2001 12 06 09:51

Gyvenimas su narkotikais - kelias į pražūtį

#1 Standartinė Administratorius » 2004 03 17 20:14

“Kampanijos, vykdomos tam, kad pasaulis atsikratytų narkotikų, yra neapgalvotos ir beprasmės“, - teigia daktaras M.Gossop as neseniai Lietuvoje išleistoje knygoje “Gyvenimas su narkotikais“.

Nebuvo perskaičiusi šių “genialių“ minčių Lietuvos valdžia anksčiau: kasmet kovai su narkomanija ji skiria beveik dešimt milijonų litų. O jeigu imti ir tiesiog nuleisti rankas, susitaikyti su narkotikų vartojimu arba patyliukais juos legalizuoti? Šią mintį autorius skaitytojui perša nuo pat knygos pradžios.

M.Gossop as, gerai suprasdamas pragaištingą heroino vartojimą (juk jis - gydytojas), trečiame skyriuje rašo apie tai, kaip JAV kariai vartojo šį narkotiką Vietname ir kaip lengvai jo atsisakė grįžę namo. Tad nieko, anot autoriaus, čia baisaus. Jeigu jūs vartojate heroiną, tarkim, Vilniuje, persikraustę į Balbieriškį problemų dėl šio narkotiko neturėsite. Reikia paminėti, jog gyvenamosios vietos pakeitimas, kaip viena kompleksinių (tačiau tik kompleksinių) reabilitacijos priemonių, gydymo praktikoje yra pripažintas dalykas.

Autorius į šipulius mala švedų gydytojo psichiatro N.Bejeruto išvadas, teigdamas, kad šis “perlenkė lazdą, numatydamas daugelio Rytų šalių pramonės pažangos atsilikimą dėl plačiai paplitusio narkotikų vartojimo“.

Tačiau, ar kas nors drįstų tvirtinti, kad apsvaigęs žmogelis gali sukurti ką nors produktyvaus? Kokie “darbštuoliai“ yra mūsų mėlynanosiai, puikiai žinome. Jeigu jie ir dirba, tai tik iki pirmos algos. Nuo kvaišalų priklausomi individai yra pagrindinis mokslinės bei techninės pažangos stabdys, jos “inkvizicija“.

Labai keistai autorius nagrinėja ir alkoholizmo problemą. Jis teigia, kad “ne alkoholis sukelia girtumą ir alkoholizmą, o neteisingas jo vartojimas“. Negali būti teiginio “teisingas alkoholio vartojimas“: gali jį vartoti arba ne. Lietuvoje piktnaudžiavimas svaigiaisiais gėrimais jau davė vaisių - oficialios statistikos duomenimis, mūsų šalyje yra 70 tūkstančių alkoholikų. Tiesą sakant, tokia M.Gossopo “saikingo“ gėrimo teorija rodo, kad autorius arba nenutuokia apie alkoholio kaip narkotinės medžiagos poveikį, arba sąmoningai klaidina visuomenę. Mano manymu, grūsti žmonėms į galvas tokia teorijas, reiškia siūlyti jiems vaikščioti ant bedugnės krašto užmerktomis akimis.

Labai įdomiai knygoje interpretuojami faktai apie rūkymo žalą. Autorius rašo: “Kai kurie garsūs gydytojai išvedė oro užterštumo ir rūkymo paraleles, bet mes iki galo nežinome, kaip oro užterštumas arba rūkymas gali pakenkti sveikatai“. Tikrai nereikia būti medicinos mokslo įžymybe, kad suprastum, kaip rūkymas žaloja sveikatą. M.Gossopui vertėtų apsilankyti Lietuvos onkologijos ir kardiologijos klinikose ir pabendrauti su ligoniais, juos gydančiais gydytojais. Mūsų šalyje nuo rūkymo kasmet miršta 7 tūkstančiai žmonių, t.y. 10-12 kartų daugiau nei sergančiųjų tuberkulioze.

Skyrelį apie kanapę būtų galima pavadinti “Šlovė kanapei“. Pasak autoriaus, šis augalas - tai “unikalus ir saugus poilsio narkotikas“. Sveiku protu nesuvokiamas ir teiginys, kad “kanapės poveikis smegenų veiklai nežymus, be to, labai sunku įrodyti, kad ji iš viso turi kokį poveikį“. Jeigu dažnai kanapes vartojančiam žmogui sutriks suvokimas, padažnės širdies ritmas, svaigs galva, kamuos šleikštulys, prasidės psichozės, geriausias vaistas, anot M.Gossopo, - “įtikinti vartotoją, kad jis jaučia narkotiko poveikį, ir nieko daugiau žalingo“. Komentarai, manau, nereikalingi.

LSD knygoje vaizduojamas kaip įdomiausių suvokimų suteikiantis narkotikas. “Tai nepaprastai žavus poveikis, kurio metu atrodo, jog susimaišo jausmai“. Asmuo tarytum “mato“ muziką arba “girdi“ spalvas. Trumpai tariant, veikdamas vienu metu kelias galvos smegenų sinapsių poras, jis greitai “išvaro“ žmogui sveiką protą.

“LSD veikia sąmonę, bet turi mažai įtakos smegenų veiklai“. Suktas minčių kratinys. Įdomu, kaip paveikdamas sąmonę narkotikas neveikia smegenų veiklos. Išeitų, kad sąmonė yra ne smegenų, o, pavyzdžiui, žarnyno veiklos produktas. Pro langą iššokusi nuo narkotikų apsvaigus moteris kalta pati, nes “bandymas skristi priklausė daugiau nuo moters asmeninių savybių, o ne nuo narkotiko poveikio“.

Sąžiningas medikas visuomenei turėtų tvirtinti, jog LSD - tai vienas pavojingiausių narkotikų.

Knygos pabaigoje autorius “paguodžia“ skaitytoją, kad “narkotikų vartojimas išliks, ir mes visi privalome išmokti gyventi su narkotikais“.

Suaugusieji perskaitę šią knygą atskirs pelus nuo grūdų, tačiau papuolęs į paauglio arba jaunuolio rankas šis viena kitai prieštaraujančių sąvokų kratinys gali padaryti nepataisomos žalos.

Loreta Giedraitienė

Apzeltukas
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 2006 07 06 19:24

Re: Gyvenimas su narkotikais - kelias į pražūtį

#2 Standartinė Apzeltukas » 2006 07 06 20:36

Administratorius rašė:

Suaugusieji perskaitę šią knygą atskirs pelus nuo grūdų, tačiau papuolęs į paauglio arba jaunuolio rankas šis viena kitai prieštaraujančių sąvokų kratinys gali padaryti nepataisomos žalos.

Loreta Giedraitienė
Gerbiama Loreta, atsiprasau uz nemandagu issireiskima bet gal nebesvaikit. nors mes ir paaugliai, bet ne debilai. as manau kad si knyga yra taip kritikuojama tik del to kad priestarauja iki siol gyvavusioms normoms. joje neprivalo buti to ka jus rasete, visi ir taip zino kad narkotikai yra blogai, kenksminga ir pan... si knyga parodo narkotikus visai is kitos puses. galu gale cia yra pateikta tik autoriaus nuomone. mano pateiktoje citatoje jus suklydote, suaugusieji neatskirs "pelu nuo grudu", o tiesiog pasakys kad cia viskas yra "pelai"... autorius meluoja ar nusisneka ir t.t. sutinku, knyga nera tobula, joje sakoma kad kanape nesukelia fizines priklausomybes, tai tiesa, taciau kiek pamenu nepasakyta kad kanape sukelia psichologine priklausomybe. ir sis "prieštaraujančių sąvokų kratinys" paaugliams yra suprantamas ir nemanau kad gali pridaryti kokios nors zalos. taip pat jus viska destote taip, tarsi tai butu nenugincijami faktai, taciau dauguma teiginiu yra tik jusu asmenine nuomone... si knyga parasyta remiantis faktais, eksperimentais ir t.t. "saikingo" gerimo teorija gali suklaidinti tik tuos, kas nesupranta apie ka skaito ir ka autorius tuo nori pasakyti. juk isgerti, ir nusigerti yra visiskai skirtingos savokos. autorius labai puikiai zino alkoholio poveiki ir labai gerai ji paaiskina. del kanapes poveikio... nepraleidot nei vieno knygos skyriaus? pvz antro, kur aiskinamas narkotiku poveikis, ten pamenu dar net idetas paveiksliukas, toks trikampis ir parodyta nuo ko priklauso narkotiko poveikis. tai yra pacio narkotiko fiziologinio poveikio, vartotojo psichikos ir socialiniu veiksniu. taigi pati kanape gali buti visiskai niekuo deta del galvos svaigimo, sleikstulio ir t.t. as pats nevartoju jokiu draudziamu narkotiku. tiesa, as ir nerukau, taciau galiu drasiai teikti, kad esant tinkamoms aplinkybems, jauciu euforija isgeres kavos. na, kava as vadinu ypac silpna kavos gerima. jeigu jums idomu, puse arbatinio saukstelio kavos, 4 sauksteliai cukraus, ~250ml vandens, ~250ml pieno. o poveikis labai yvairus, nuo beveik jokio, iki stipraus ir malonaus galvos svaigulio. mano nuomone, tai yra beveik grynai psichologinis poveikis, taciau save laikau narkomanu. manau pasiteisintu vienintele kovos su narkomanija priemone- apsoliuciai visu narkotiku uzdraudimas. iskaitant tai, ko dauguma nelaiko narkotikais, nors tai yra narkotikai pvz kava, tabakas, alkoholis ir dar galai zino kas is musu vartojamu produktu is tikro yra narkotikai...
Taciau cia tik mano asmenine nuomone...

P.s. man neperseniausiai suejo 18 metu.
P.s.s. atsiprasau jei pridariau klaidu ir atsiprasau kad rasau "sveplai" tiesiog esu taip iprates.

Gediminas Kabišius

Skelbti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečias(ių)