[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 22: include(./includes/bbcode.php): failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 22: include(./includes/bbcode.php): failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 22: include(): Failed opening './includes/bbcode.php' for inclusion (include_path='.:/opt/plesk/php/7.2/share/pear')
Straipsniai.lt • Potraukis išlieka
Puslapis 11

Potraukis išlieka

Parašytas: 2004 03 17 20:15
Administratorius
Naujausi tyrimai gali paaiškinti, kodėl kai kurie kokaino nebevartojantys narkomanai net po kelių mėnesių jaučia jiems stiprų potraukį.

Tyrimai su žiurkėmis rodo, jog gyvūnams kokaino poreikis išlieka net ir praėjus nemažai laiko. Jei šį faktą patvirtintų ir tyrimai su žmonėmis, tai galėtų pakoreguoti narkomanų gydymo programas.

Požiūris, kad nuo kokaino atprantama nustojus jį vartoti, yra klaidingas, teigia dr. Yavinas Shahamas ir jo kolegos iš Baltimorės piktnaudžiavimo narkotikais nacionalinio instituto. Žmonės labiausiai pažeidžiami, kai atsisakius narkotiko praeina daug laiko, teigia jis.

Mokslininkai prie narkotiko pripratintoms žiurkėms nustodavo duoti kokaino. Po 60 dienų joms buvo siunčiami signalai, primenantys apie anksčiau gautą kokainą. Eksperimentų metu žiurkės, iš kurių kokainas buvo atimtas tik vienai dienai, rečiau reaguodavo į signalus, norėdamos gauti kokaino, nei tos, kurios kokaino negavo porą mėnesių.

Tyrimo autoriaus dr. Jeffry W.Grimmo teigimu, troškimas vėl pradėti vartoti narkotikus laikui bėgant tik stiprėja.