[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 22: include(./includes/bbcode.php): failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 22: include(): Failed opening './includes/bbcode.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear')
Straipsniai.lt •Sampanu pilmas
Puslapis 11

Sampanu pilmas

Parašytas: 2006 04 30 12:25
Ameno
Kaip jus pilstot sampana paprastai kaip visi normalus zmones ar pagal taisykles pirsta ikisi i butelio gala atzagaria ranka???

Parašytas: 2006 04 30 17:11
pk10
o tiesiai y gerkle negalima? :)

Parašytas: 2006 04 30 18:14
egliukas
negalima, taip negrazu ir nemandagu :) :lol: :lol: :lol:

Parašytas: 2006 05 01 08:56
Ameno
pk10 rašė:o tiesiai y gerkle negalima? :)
nu as turiu omenyje ne su draugais o sveciuose ar kazkur panasiai

Parašytas: 2006 05 01 20:16
Laurynas
Man visada atrode, kad taisykles - barmenams. Nežinojau, kad šampanas pagal tai pilstomas kaire ranka.

Galima pilstyti labai efektingai: butelį statyti ant beveik ištiesto delno ir prilaikyti keturiais stačiu kampu sulenktais pirštais, o truputį sulenktą nykštį įkišti į duobutę butelio dugne. Galima butelio kaklelį prilaikyti ištiestu kairės rankos rodomuoju pirštu.

Šampaną aš pilstau taip pat kaip ir vyną (nors nepagal taisykles, o kaip patogiau), ant dešinės rankos delno pastatau butelį ir laikau visais rankos pirštais, kaklelį prilaikau trimis kairės rankos pirštais (2, 3 + 1-mas nykštys), taip patogiau ir butelys niekada neišslys.

Nemėgstu pilstyti kai taurės į kurias pilama ne ant stalo, or rankose.

Geriau apie šampano butelio atidarymą padiskutuokim.

Pradine formulė:

P = T/4,5 + 1

Kur P - slėgis butelyje atmosferomis, o T - gėrimo temperatūra celsijais.

Prašome šią formulę vadinti garbingu "Smito Dėsnio" vardu.

Tai jei sukonkretinti pateiktą formulę ir įvedus dar vieną parametrą - butelio pasvyrimo kampą y, gauname:

P = T/4,5 + tg(y) x ctg(y)

Formule vis dar nepilna.

P=T/4.5 + tg(y)xctg(y)+0.707*M*D

Siuo atveju dar turim butelio judejimo amplitudes sukuriamą judejimo energiją jį tolygiai kratant aukstyn-zemyn, tai yra, 0.707*M, kur M yra butelio atstumas virsutiniame taske nuo neutralios padeties, ir butelio kratymo daznis D.

Kai temperatūra 7 - 8 laipsniai. Optimalu. Ir rankoje išlaikoma.

Parašytas: 2006 05 03 16:16
Ameno
tai kokiu cia kampu geriausia laikyti???

Parašytas: 2006 05 04 19:22
egliukas
iki ko dar nueisim???
jei jau formules butelio atidarymui, tai kam dar sukursim??? gerimui???