Str. "Kas yra kas posoviet. Lietuvoje" aptarimas

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08
Str. "Kas yra kas posoviet. Lietuvoje" aptarimas

Standartinė Zenonas » 2006 02 10 09:46

Gerbiami straipsnio "Kas yra kas posovietinėje Lietuvoje?" skaitytojai,
Kviečiu Jus visus pareikšti savo nuomones - dėl šiame straipsnyje paviešintų problemų ir dėl tų problemų atsiradimo priežasčių.
zenonas

SRaimondas
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:62
Užsiregistravo:2006 02 12 13:24
Miestas:Kaunas

Standartinė SRaimondas » 2006 02 12 13:35

Esu piliečių judėjimo KITAS PASIRINKIMAS narys. Manau, kad kartu pamąstyti, pasvarstyti bus naudinga.

SRaimondas
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:62
Užsiregistravo:2006 02 12 13:24
Miestas:Kaunas

Standartinė SRaimondas » 2006 02 12 13:43

Pone, Zenonai, kaip galvojate, jei rekalas ateitų iki rinkėjų balsavimo, kaip pasiskirstytų balsai UŽ teisingumo atstatymą ir PRIEŠ. Ko daugiau posovietinėje Lietuvoje, susitepusių ir juos besiorentuojančių, ar nuo jų nukentėjusių dorų piliečių?

SRaimondas
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:62
Užsiregistravo:2006 02 12 13:24
Miestas:Kaunas

Standartinė SRaimondas » 2006 02 12 15:50

Kadangi tokiu mastu pažeistos piliečių teisės, matyt, reikia viešame renginyje aptarti susidariusią situaciją ir priimti rezoliuciją, kurioje būtų išdėstytas išsamus politinės, teisinės, rinkimų sistemų reformų planas, leidžiantis civilizuotu būdu pašalinti neteisėtų veiksmų sukeltus padarinius ir grąžiti daugumos piliečių pasitikėjimą valstybės institucijomis (ką akcentavo Prezidentas V.Adamkus.

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Str. "Kas yra kas posoviet. Lietuvoje" aptarimas

Standartinė Zenonas » 2006 02 12 16:31

Aš jau 15 metų užsiimu praktiniu pažeistų žmogaus teisių gynimu. Per visą tą laikotarpį nuolat bandau atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad tūkstantmečiais skaičiuojamoje pasaulio istorijoje įstatymai niekuomet nebūdavo naujai išradinėjami. Jie taip pat būdavo neatsiejami nuo tokių žmogaus savybių, kaip moralė ir sąžinė. Šios savo ruožtu buvo neatskiriamai susietos su žmogaus vieningo pasaulio suvokimu (supratimu, kad žmogus negali elgtis bet kaip). Tačiau per pastaruosius 200 metų žmonės tapo itin raštingi, tikrąsias žmogaus žinias (o tuo pačiu tų žinių nulemiamas jo savybes) pakeitė popieriuko, kuriuo patvirtinamas žinių įgijimas – turėjimas. Pačios žinios ir tomis žiniomis pagrįstas pasaulio suvokimas tapo nebūtini.
Jūs galite pastebėti, kad Lietuvos Respublikos Civilinio Kodekso 1.5 straipsnio teisinės nuostatos LR piliečius įpareigoja elgtis protingai ir todėl mano čia išsakyti argumentai praranda savo aktualumą (citatos pradžia):
„4. Protingumas yra bendrasis teisės principas, reikalaujantis, kad asmuo elgtųsi apdairiai, rūpestingai, atidžiai, teisingai ir sąžiningai. Protingumas yra sąžiningumas objektyviuoju požiūriu, t. y. iš esmės reiškia moralinį imperatyvą: „Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad kiti elgtųsi su tavimi, ir nesielk taip, kaip nenorėtum, kad kiti elgtųsi su tavimi.“
Asmuo, kuris elgiasi neatidžiai, nerūpestingai, neapdairiai, nesąžiningai, neteisingai, piktnaudžiauja savo teisėmis ir t.t. elgiasi neprotingai, todėl jo teisės neginamos (CK 1.90 str. 5 d.). Protingumo kriterijus reiškia, kad asmens veiksmus konkrečioje situacijoje būtina vertinti pagal apdairaus, rūpestingo, atidaus, t. y. racionalaus, protingo, asmens (bonus pater familias) elgesio adekvačioje situacijoje etaloną“. (citatos pabaiga)
Tačiau mūsų visuomenėje (ypač teisėtų žemės savininkų interesų gynime) šios teisės normos išvis neveikia. Tai yra todėl , kad dabartiniame laikotarpyje žmonių turimas pasaulio (ir savo vietos tame pasaulyje supratimas) iki tiek sumenko, kad net elgtis protingai, gerbti save kaip asmenybę ir t.t., - tapo nebūtina. Žmogaus vertė dabar išreiškiama ne to žmogaus individualiomis savybėmis, bet jo sukauptų „materialinių vertybių“ kiekiu. Tokios žmonių pasaulio suvokimo deformacijos sukūrė situaciją, kuomet visuomenės lyderiais tampa jokių tam lyderiavimui būtinų asmeninių savybių neturintys individai. Štai tuomet neišmanėlių daugumos balsavimu ir sprendžiama, kad iš sąžiningai užsidirbusiojo reikia atimti jo darbo vaisius, o dar išgalintis būti homo sapiens (protaujančiu žmogumi) asmuo – priverčiamas paklusti neišmanėlių nuomonei. Liaudies patarlė, kad: „tarp aklų ir vienakis yra karalius“ pasirodo esanti neteisinga. Net pozityvus išskirtinumas tokioje visuomenėje laikomas nepageidaujamu nukrypimu nuo normos ir net patologija...
Kad bendromis jėgomis išsiaiškinti kas mes šiame pasaulyje esame ir kur einame - aš šiame forume sukūriau specialią temą: „Bendraminčių klubas“. Jeigu Jūs neturite nieko prieš, tai Jūsų iškeltą problemą: ar nenorinčių (arba nesugebančių) protingai elgtis individų dauguma gali priiminėti sprendimus už sugebančius protauti asmenis – aš perkeliu į temą „Bendraminčių klubas“.
zenonas

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Standartinė Zenonas » 2006 02 12 16:48

SRaimondas rašė:Kadangi tokiu mastu pažeistos piliečių teisės, matyt, reikia viešame renginyje aptarti susidariusią situaciją ir priimti rezoliuciją, kurioje būtų išdėstytas išsamus politinės, teisinės, rinkimų sistemų reformų planas, leidžiantis civilizuotu būdu pašalinti neteisėtų veiksmų sukeltus padarinius ir grąžiti daugumos piliečių pasitikėjimą valstybės institucijomis (ką akcentavo Prezidentas V.Adamkus.
Gerbiamas Raimondai,
pritariu Jūsų nuomonei, tik noriu ją papildyti, kad valstybės pareigūnai visuomet turi laikytis bent pagal įstatymus privalomo protingumo kriterijų.
zenonas

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Str. "Kas yra kas posoviet. Lietuvoje" aptarimas

Standartinė Zenonas » 2006 02 15 14:10

Tiesioginė informacija iš Lietuvos Respublikos Seimo:

„Sveiki, gerb. Zenonai,
dėkoju už laišką. Medžiagos pagal Jūsų nuorodą daug, bet pasistengsiu rasti
laiko neatidėliodamas įdėmiau susipažinti. Jei Jums laikas leistų, po
savaitės - dviejų galėtumėm susitikti Kaune ir kartu pasitarti ką aš su
savo, kaip Seimo nario įgaliojimais galėčiau prasmingai bendram teisingumo
labui nuveikti, juolab, kad mūsų frakcijoje Seime esu įsipareigojęs
organizuoti penkių narių darbo grupės Nuosavybės teisių problemoms
apibendrinti ir pasiūlymams rengti veiklą...

LR Seimo narys: Donatas Jankauskas“ (laiškas cituojamas Seimo nariui leidus).

Gerbiamiems teisėtiems žemės savininkams primenu, kad 1996 m. pabaigoje man su savo darbo grupės nariais suradus originalų 1940-07-22 Liaudies Seimo deklaracijos tekstą ir įrodžius, kad visuotinės žemės nacionalizacijos niekuomet nebuvo, LR Seimas buvo sustabdęs tariamąjį nuosavybės teisių atkūrinėjimą. Tik dėl Jūsų nesidomėjimo savo reikalais ir dėl Jūsų pasitikėjimo ne mano konkrečiais darbais, o meluojančių Jūsų interesų „gynėjų“ - žodžiais buvo priimtas pakartotinis nusikalstamas 1997-07-01 „nuosavybės teisių atkūrimo“ įstatymas. Gerbiami žemės savininkai: ar Jūs ir šį kartą nesidomėsite savo reikalais?
zenonas

svaja
Pranešimai:5
Užsiregistravo:2006 02 15 21:06

Standartinė svaja » 2006 02 15 21:52

Gerbiamas Zenonai. Raso Jums anuke zmogaus, kuris iki 1940m. turejo 8ha zemes Kauno r., Ringaudu sen. Rasau Jums del to, kad idemiai perskaiciau Jusu visus straipsnius, publikuotus www.straipsniai.lt, ir manau kad tik Jus galetumete patarti, ka man daryti. Trumpa istorija tik tokia, kad atsitiktinai internete atradau Kauno aps. virsininko 2005m. spalio 12d.isakyma Nr. 02-05-10028 "Del nuosavybes teisiu i islikusi nekilnojamaji turta", kuriame, be kita ko minima, kad nei mano mamos (ipedines, mirusi), nei mano tetu gyvenamosios vietos nezinomos (nors Kaune gyvena visa laika) ir del kai kuriu dokumentu trukumo yra neatkuriamos nuosavybes teises i zeme. (atsiprasau uz toki painu mano aiskinima). Per 1 menesi (iki 2005m. lapkricio 19d.)mes dar galejome apskusti apskrities virsininko isakyma teismui. Minetas isakymas buvo isspausdintas ir "Kauno dienoje". Taciau, kadangi Kauno apskrities archyvo isduotos pazymos yra netikslios, na o notariniai dokumentai archyvui saugoti nepateikti (dinge potvynio Kaune metu), truksta duomenu, kad jis tikrai ta zeme buvo gaves zemes reformos metu kaip bezemis, sio isakymo teismui neapskundziau. Nes kai pagalvoji, kiek Jus metu jau kovojate, o rezultatas kiek supratau, joks?.... Baisu darosi paskaicius ir isanalizavus Jusu siustus rastus ir atsakymus i juos. Ir dar. As nemanau, kad zmonems nerupi ju reikalai - tiesiog jie pavargo ir netiki, kad kazka butu galima isspresti ju naudai.

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Str. "Kas yra kas posoviet. Lietuvoje" aptarimas

Standartinė Zenonas » 2006 02 15 22:50

Visus diskusijų dalyvius ir skaitytojus sveikinu vasario 16-osios proga.
Pagarbiai, Zenonas.
zenonas

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Standartinė Zenonas » 2006 02 17 18:55

svaja rašė:Gerbiamas Zenonai. Raso Jums anuke zmogaus, kuris iki 1940m. turejo 8ha zemes Kauno r., Ringaudu sen. Rasau Jums del to, kad idemiai perskaiciau Jusu visus straipsnius, publikuotus www.straipsniai.lt, ir manau kad tik Jus galetumete patarti, ka man daryti. Trumpa istorija tik tokia, kad atsitiktinai internete atradau Kauno aps. virsininko 2005m. spalio 12d.isakyma Nr. 02-05-10028 "Del nuosavybes teisiu i islikusi nekilnojamaji turta", kuriame, be kita ko minima, kad nei mano mamos (ipedines, mirusi), nei mano tetu gyvenamosios vietos nezinomos (nors Kaune gyvena visa laika) ir del kai kuriu dokumentu trukumo yra neatkuriamos nuosavybes teises i zeme. (atsiprasau uz toki painu mano aiskinima). Per 1 menesi (iki 2005m. lapkricio 19d.)mes dar galejome apskusti apskrities virsininko isakyma teismui. Minetas isakymas buvo isspausdintas ir "Kauno dienoje". Taciau, kadangi Kauno apskrities archyvo isduotos pazymos yra netikslios, na o notariniai dokumentai archyvui saugoti nepateikti (dinge potvynio Kaune metu), truksta duomenu, kad jis tikrai ta zeme buvo gaves zemes reformos metu kaip bezemis, sio isakymo teismui neapskundziau. Nes kai pagalvoji, kiek Jus metu jau kovojate, o rezultatas kiek supratau, joks?.... Baisu darosi paskaicius ir isanalizavus Jusu siustus rastus ir atsakymus i juos. Ir dar. As nemanau, kad zmonems nerupi ju reikalai - tiesiog jie pavargo ir netiki, kad kazka butu galima isspresti ju naudai.


Gerbiama Svaja,

ar turite Lietuvos Valstybinio Archyvo išduotą dokumentą, kuriame patvirtinta Jūsų teisė į iki 1940-06-15 (sovietinės okupacijos pradžios) Jūsų senelių nuosavybės teise valdytą žemę? Jei turite, pacituokite to dokumento ištrauką - kuri tai patvirtina.
zenonas

jurgita21
Pranešimai:1
Užsiregistravo:2006 02 20 13:19

Str. "Kas yra kas posoviet. Lietuvoje" aptarimas

Standartinė jurgita21 » 2006 02 22 14:15

Mano vyro senelė, Galijotienė Jadvyga (mirė 1995-01-02), Karmėlavos Agrarinės reformos tarnybai buvo padavusi dokumentus dėl paveldimos žemės grąžinimo. Ji paveldi dalį savo tėvo Mikucko Antano, Otono s., iki sovietinės okupacijos Kauno apskrityje, Pažaislio valsčiuje, Pašlaptų kaime nuosavybės teise valdytos žemės valdos. Tikslaus paveldimos žemės kiekio nenurodau nes - Karmėlavos žemėtvarkininkai tarp paveldėtojų neįrašė mano senelės brolį.
Iki 1998 metų Karmėlavos žemėtvarkininkai nesivargino net nurodyti priežastis – dėl kurių (įstatymų nustatytais terminais) senelės paveldima žemė jai nebuvo sugrąžinta (toks žemėtvarkininkų savivaliavimas neabejotinai pakenkė senelės sveikatai). Po 1998 metų senelės paveldima žemė lyg ir buvo paskirta aerouostui, tačiau jo administracija tos žemės atsisakė. Šiuo metu minėti žemėtvarkininkai tikriausiai ieško naujo pretendento į mūsų paveldimą žemę.
Lietuvos Respublikos Seimo narį, gerb. Donatą Jankauską, (kuris žada padėti atkurti teisingumą) – prašau imtis priemonių, kad būtų nutrauktas minėtas Karmėlavos žemėtvarkininkų savivaliavimas.

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Str. "Kas yra kas posoviet. Lietuvoje" aptarimas

Standartinė Zenonas » 2006 02 22 20:34

Gerbiama Jurgita,
Iš viso yra keturi Mikucko Antano žemės paveldėtojai Jie visi kartu paveldi 4,15 ha žemės. Žinant žemės kainas gyvenviečių ribose ir atsižvelgiant į tai, kad minėta žemės valda yra prie Karmėlavos aerouosto - galima suprasti žemėtvarkininkų pastangas žūt būt tą žemę negrąžinti teisėtiems paveldėtojams, ir vietoje jos teisėtiems paveldėtojams "įpiršti" beverčius panerio smėlynus. Tačiau kodėl visos šitos savivalės nemato posovietinės Lietuvos teisėsauga?
Aš būtinai apie tai informuosiu atitinkamas LR institucijas.
Paskutinį kartą redagavo Zenonas 2006 02 22 20:50, redaguota 1 kartą(us).
zenonas

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Str. "Kas yra kas posoviet. Lietuvoje" aptarimas

Standartinė Zenonas » 2006 02 22 20:48

Gerbiama Svaja,

Jūs vis dar nepateikėte tolesniam Jūsų problemos (dėl žemės negrąžinimo) aiškinimuisi būtinų žinių minimumą. Neaišku, kieno vardu ir kurioje vietoje buvo Jūsų paveldima žemė, kada ir kam ją "privatizavo" buvusios Noreikiškių apylinkės žemėtvarkininkai ir t.t.
zenonas

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Str. "Kas yra kas posoviet. Lietuvoje" aptarimas

Standartinė Zenonas » 2006 03 03 15:52

Gerbiami šio forumo skaitytojai,

Jūs tikriausiai galvojate, kad visa tai kas čia rašoma, yra beprasmiška. Turiu Jus informuoti, kad taip galvodami Jūs labai klystate. Straipsnyje "Kas yra kas posovietinėje Lietuvoje?" aš rašiau apie ponui R. Jonaičiui nepagrįstai iškeltą baudžiamąją bylą Nr. 62-2-0483-03. Turiu Jums pranešti, kad ta byla jau senai panaikinta - kaip "teisiškai nepagrįsta".
Kadangi ir visi kiti mano teisiniai argumentai yra nenuneigiami, tai Jūsų turimos problemos taip pat yra išsprendžiamos. Jeigu jos nesprendžiamos - tai tik todėl, kad Jūs patys to nenorite. Jūs patys pasirenkate ne Civilinio Kodekso 1.5 straipsnyje tokiu atveju rekomenduojamą teisinės gynybos būdą - bet einate prašyti malonės pas tuos - kurių tikrasis tikslas yra Jūsų paveldimas žemės valdas iš Jūsų (teisiškai) atimti.
zenonas

SRaimondas
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:62
Užsiregistravo:2006 02 12 13:24
Miestas:Kaunas

Standartinė SRaimondas » 2006 03 03 16:09

Kalbant siauresniu klausimu apie teisinio darbo ar parlamentinio darbo broką, manau, reikia informuoti nuo jo nukentėjusius piliečius , kad jie galėtų pasinaudoti savo teise pareikalauti iš atitinkamų institucijų atstatyti teisingumą. Žinoma, reikia pagalvoti ir apie tai, kaip tai padaryti, kad tuo nepasinaudotų destruktyvūs ar priešiški valstybei elementai. Įdomu, pone Zenonai, šiuo klausimu sužinoti Jūsų nuomonę.Kaip turėtų atrodyti teisingumo atstatymo procesas grąžinant žemę teisėtiems jos savininkams.

Skelbti atsakymą

Grįžti į