"Ryklio" alus

Skelbti atsakymą
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laurynas
administratorius
administratorius
Pranešimai:2011
Užsiregistravo:2001 12 06 09:51
Miestas:Vilnius
"Ryklio" alus

#1 Standartinė Laurynas » 2009 01 06 23:22

Miegale rašė:is kur tokia neapykanta "ryklio" alui?
(cia tik klausimai pamastymui, atsakyt nebutina)
Na nesakau, kad nemegstu tamsaus alaus. Tiesiog zodis "ryklio" alus cia vartojamas perkeltine prasme. Jis reiskia stipriausia alkocholiku megstama alu ir nesvarbu ar jis "ryklio", ar "kobros", ar "kauboju", ar "teisybes".
Vigmantas Butkus / http://www.su.lt rašė:Apie alaus bambalį

Ir jokiu būdu jokiam kalbininkui neleisiu bambalio taisyti į „bambalį". „Bambalis" būtų netiesa, būtų lyg muziejinis po kabučių stiklu pakištas eksponatas (gal kada taip ir nutiks, bet tik ne šiemet-kitąmet), būtų Lietuvos gyvenimo tikrovės neleistinas iškraipymas, pagražinimas, būtų Stoškaus dar sovietiniais metais sugalvota „fasadinė kultūra". Bambalis yra pati gyvastis ir esatis. Tvirtagališkai iš visų jėgų spustelėkit garsą „m" ir įsiklausykit į ryžtingą skambesį: bammm-ba-lis. Du tiesiog kariški lūpų suspaudimai ir liežuvio cvaktelėjimas, bet ne toks, kokį (tokį nupiepėliškai efemerišką) kažkada išgyrė Nabokovas, lyriškai skiemenuodamas vardą Lo-li-ta, o toks, kuris nuvilnija skardžiai, aiškiai, tarsi palydėdamas ir pratęsdamas dviejų smūgių į būgną (bammm-baaa) aidą.

Ir tarti šitą žodį reikia ne nukrintančio tuščio, bet nukrintančio pilno, sklidino, dar neatverto bambalio intonacijomis: bumm - nuo pirmo smūgio, kai per milimetrą kitą šokteli aukštyn, suvibruoja, sudreba, baaa - nuo antro smūgio, kai viduje sušoka suvilnija skystis, ima suktis, sūkuriuoti gelsvai rusva skystimo, putų, oro burbuliukų versmė. Tada, kai jau pakeli jį nuo šaligatvio ar asfalto netoli parduotuvės durų, nuo žolės parke, skvere, kapinėse, šiaip gamtoje, nuo grindų namie, baliuje pas „pusbrataną", virtuvėje pas „bičą" ar tiesiog nuo lygaus kelio, kur vargų vargeliai vieni per dienas dūsaudami vaikšto, atverti jį reikia labai pamažu ir delikačiai. Trakšteli plastmasinukas kamštelis, ausis pasiekia detonuojantis pratisas šnypštesys, nosį - salsvai aitrokas kvapas, gerklę - toks pat, tik dar karstelėjęs skonis, protą - bet kokias užgaidas pasirengęs vykdyti paklusnusis bambalio džinas. Laikas yra skaičiuojamas nuo bambalio iki bambalio. Dėl to laikas reliatyvus: sausaisiais periodais išsitęsia iki neįmanomybės, derlingaisiais - tiesiog šuoliuoja sykiu su laikrodžio sekundininku. Edvė yra matuojama nuo bambalio iki bambalio.

Ar žinot, kad socialpsichologinę gerovę Lietuvoje iš tikrųjų reikėtų matuoti pagal formulę: jau panaudotų bambalių tankis viename kvadratiniame kilometre padaugintas iš to kilometro gyventojų skaičiaus ir iš bambalių tankio intensyvėjimo koeficiento. Vieną apniukusį ketvirtadienio rytą vieškelyje nuo vieno žemažiūrio Lietuvos kaimo pusės it Sutkaus fotografijoje à la „portretas peizažo fone" atsivėrė vaizdinys: moteris (turbūt mama ir žmona) stumia vežimėlį su čiupačiupsuotu maždaug metų bambliu, vyriškis (turbūt tėvas ir vyras) neša pačių didžiausių gabaritų bambalį. Bamblio stūmimas ir bambalio nešimas skyrėsi kaip juodžiausia naktis nuo saulėčiausios dienos. Pirmasis įprasmino kryžiaus kelius, kalvarijas, „stacijas", antrasis - žengimą į dangų, laisvą, nemokamą visų maksimų, norfų ir saulučių durų atvėrimą, tikrąją ataraksiją ir tikrąją eudaimoniją vienumet. Aktoriai (aktoriai!), kurie skuba į sceną atsiimti savojo Oskaro - tikri išraiškų ir laikysenos vargetos, palyginti su to ketvirtadienio ir to kaimo Bambalio Nešėju. Kaimo, kurio didžiuliame (matuojant kaimų mastais) ir kitus kaimus aptarnaujančiame sąvartyne visiškai, tiesiog totaliai dominuojanti figūra yra bambalis. Drąsiai tvirtinu, kad jūs nė nepajėgiat įsivaizduoti, kiek ten yra tuščių bambalių. Klodai. Ne sąvartynas - bambalynas! Bambalių Niujorkas, bambalių Šanchajus. (Tikrinsit? Prašau: senasis Šiaulių-Kelmės plentas, 16-tas kilometras nuo Bubių, kairėje plento pusėje maždaug už 100 metrų.) Bambalis valdo. „Antrąją", o per ją ir visų kitų skaičių Lietuvas, „runkelių", o per juos ir visų kitų daržovių Lietuvas.

Rimtas ir solidus bambalis - ne mažesnio nei 8-11% VOL. solidumo. Vienvaldis trejybinis seimo pirmininkas, prezidentas bei monarchas viename asmenyje, tik dėl baisingo diplomatinio neapsižiūrėjimo neįtrauktas į britų karalienės Elžbietos II lituanistinio vizito programą. Neprarandantis valdžios, galios ir jėgos net tuo atveju, jei vienišas, aplamdytas, sulytas guli kokioje Vilniaus, Šiaulių, Kretingos aikštėje, žemažiūrio kaimo patvoryje ar Palangos priekopio pušyne kaip nuolat savo formas pasirengęs atgauti ir atgaunantis terminatorius. Vienintelis tikras falas, brandžiai išdidus savojoje patriarchalinėje vienpatystėje su juo patenkinta, apsvaiginta bei apvaisinta liaudies Lietuva. Stebėkite nervingai virpčiojančias lūpas, laukiančias susiliejimo su tik ką atvertu bambaliu, ir jūs išvysite... ne, ne troškulį, o didįjį geismą, konvulsiškas aistras, meilės ilgesį ir viltį. Lūpų kalba buvo pati iškalbingiausia kalba tą spalio dieną Šiauliuose Stoties gatvėje prie kioskelio, kai bambalio turinys neskubriai, tačiau ryžtingai košėsi pro lūpas, liežuvį, gerklę, tekėjo gilyn, ir žmogus neskubriai, bet irgi ryžtingai ėmė įgauti bambalio formas. Paskui prisijungė prie tų, kurie šias formas jau buvo įgavę.
http://www.alutis.lt/news/news.php?id=3203

Vartotojo avataras
Miegale
rašytojas profesionalas
rašytojas profesionalas
Pranešimai:436
Užsiregistravo:2004 08 25 19:21
Miestas:Vilnius

Re: "Ryklio" alus

#2 Standartinė Miegale » 2009 01 06 23:43

labai tingejau skaityt, bet as is esmes nieko ypatingai blogo tame reikale nematau.
juk cia kaip ir su tuo apkalbetu gerimu pirkimo po 22val istatymu - kiekvieno gerimo kultura skirtinga. vieni maukia "kauboju" (grazus pavadinimas :P), kiti gurksnoja vyna. nu
You ask me how to cure your headache, use a gun

Welcome to the jungle

Vartotojo avataras
SaZ
Master Builder
Pranešimai:10366
Užsiregistravo:2004 04 13 19:46
Miestas:field of grass
Susisiekti:

Re: "Ryklio" alus

#3 Standartinė SaZ » 2009 01 07 02:33

permeciau straipsny siek tiek tai is tuscio y kiaura pilstomas kazkoks slamstas cia ziuriu.
o priejus sita vieta tai vomitinau:
'Vienvaldis trejybinis seimo pirmininkas, prezidentas bei monarchas viename asmenyje, tik dėl baisingo diplomatinio neapsižiūrėjimo neįtrauktas į britų karalienės Elžbietos II lituanistinio vizito programą.'
y toky sakiny galeciau pasakyt tik 'apsitriesk aukstielnikas'. ir jei niekas nezinotu is kokio straipsnio imtas sis sakinys tai galima butu pagalvot jog mano mesta fraze turbut tinka y konteksta. na taip mintis aiski, bet toks rasymo stilius tai kaip triedimas su riesutu gabaliukais.

nebutu taip salta eiciau tuojaupat bambaly nusipirkt.
laurynai tik nepavydek.

Vartotojo avataras
tornado
garbės narys
garbės narys
Pranešimai:234
Užsiregistravo:2006 05 30 18:32
Miestas:pnwz

Re: "Ryklio" alus

#4 Standartinė tornado » 2009 01 07 19:28

Kazkas minejo vyna,tai tas vynas tik moteru ir typo nu tu inteligentu gerimas.Nezinau nei vieno vyro kuris iskeistu alu i vyna

Vartotojo avataras
Miegale
rašytojas profesionalas
rašytojas profesionalas
Pranešimai:436
Užsiregistravo:2004 08 25 19:21
Miestas:Vilnius

Re: "Ryklio" alus

#5 Standartinė Miegale » 2009 01 07 20:20

tornado rašė:Kazkas minejo vyna,tai tas vynas tik moteru ir typo nu tu inteligentu gerimas.Nezinau nei vieno vyro kuris iskeistu alu i vyna
good one...
You ask me how to cure your headache, use a gun

Welcome to the jungle

Vartotojo avataras
SafyrA*
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:1825
Užsiregistravo:2003 12 08 12:57
Miestas:Kaunas

Re: "Ryklio" alus

#6 Standartinė SafyrA* » 2009 01 07 20:52

o kaip naminis vynas??? mano svogeris siais metais dare obuoliu vyna, tai db brandinasi ir kaip bus proga paragausim ;)
esu ir db jo ragavusi bet jis nera labai stiprus, tik saldus ir skanus :P
TLaukitės visi į šalį - eina Safy* iš daržėlio :D

Vartotojo avataras
tornado
garbės narys
garbės narys
Pranešimai:234
Užsiregistravo:2006 05 30 18:32
Miestas:pnwz

Re: "Ryklio" alus

#7 Standartinė tornado » 2009 01 07 22:18

naminio retai tenka ragaut.Kol senelis buvo gyvas tol gamindavo,paragaudavau.Skanus toks,ir apsildo,taciau daznai gert kazkaip negaleciau.O alus tai neatsibosta,nepakeiciamas gerimas.Beje,koks Gamintojas ir/ar rusis jusu megstamiausia?

Vartotojo avataras
Fantasy
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:1358
Užsiregistravo:2003 08 29 14:54
Miestas:Somewhere where dreams meet...

Re: "Ryklio" alus

#8 Standartinė Fantasy » 2009 01 09 13:55

SafyrA* rašė:o kaip naminis vynas??? mano svogeris siais metais dare obuoliu vyna, tai db brandinasi ir kaip bus proga paragausim ;)
esu ir db jo ragavusi bet jis nera labai stiprus, tik saldus ir skanus :P
Pasigirsiu esu ragavus "Pieniu vyno" Visad maniau kad tai tik mitinis isradimas dainoje bet teko ragaut ti toks labai labai labai labai jau saldus :)
The only thing that men and women have in common, is that they both prefer the company of men. Oscar Wilde.

Vartotojo avataras
Nightcom
Dust N' Bones
Pranešimai:3663
Užsiregistravo:2004 05 13 09:39
Miestas:Just a bit to the left
Susisiekti:

Re: "Ryklio" alus

#9 Standartinė Nightcom » 2009 01 10 15:10

ryklio...
Paveikslėlis
Kurt Cobain rašė:"I'm so happy because today I found myfriends-they‘re in my head.“
Laikas | The Force | R.I.P.

Skelbti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečias(ių)