VEŽIMAS
Parašytas: 2002 10 04 21:13
Šį žaidimą žaidžia 4 žaidėjai, jam reikia 24 kortų malkos. Kortų rangų eilė tokia: tūzas, karalius, dama, berniukas, dešimtakė, devynakė.
Prieš pradėdami žaidimą, žaidėjai pasirenka savo asmeninę kozirių spalvą. Po to burtais išrenkamas dalytojas. Kitą kartą dalija jo kairysis kaimynas ir t.t.
Sumaišytas ir perkeltas kortas dalytojas, pradėdamas kairiuoju kaimynu ir duodamas po 3 kortas, išdalija visiems žaidėjams. Kiekvienas gauna po 6 kortas.
Pirmiausia visi žaidėjai padeda vidury stalo gautas devynakes, kurias po 1 pasiima visi žaidėjai - kiekvienas savo kozirių spalvos.
Pirmas kortą leidžia dalytojo kairysis kaimynas. Toliau sėdintis antrasis žaidėjas turi šią kortą uždengti sava korta ir dar vieną leidžiamą kortą uždėti ant viršaus. Trečiasis žaidėjas uždengia antrojo žaidėjo kortą ir vėl savo leidžiamą kortą uždeda ant viršaus ir t.t.
Žaidėjas dešiniojo kaimyno leistą kortą gali uždengti tokia korta:
a) savo kozirių spalvos kortą - vyresniu savo koziriu;
b) kairėje sėdinčio kaimyno kozirių spalvos kortą - bet kokio rango savo koziriu;
c) kitų žaidėjų kozirių spalvos kortas - tos pačios spalvos vyresne korta, o jei tokios neturi - bet kokio rango savo koziriu.
Kai kairysis žaidėjo kaimynas baigia kortas ir išeina is žaidimo, tada dengti koziriu reikia jau naujo kairiojo kaimyno kozirius. Kai lieka žaisti tik du žaidėjai, kairiuoju kaimynu tampa vienintelis likes varžovas - tada koziriu reikia dengti varžovo leidžiamas jo paties kozirių spalvos kortas.
Kai žaidėjas negali ar nenori uždengti jo dešiniojo kaimyno išleistos kortos, jis privalo paimti visa susikaupusią kortų šūsnį, nežiūrint to, kiek joje yra kortų. Paimtąsias kortas jis prideda prie rankose turimų kortų ir toliau žaidžia visomis. Šūsnį paėmusio žaidėjo kairysis kaimynas vėl leidžia pradinę šūsnies kortą, ir žaidimas tęsiamas.
Žaidimo tikslas - kuo greičiau atsikratyti savo kortų ir išeiti is žaidimo. Kai iš žaidimo išeina vienas žaidėjas, likusieji žaidžia trise, kai išeina vienas is trejukės - žaidžia likusieji dviese. Galiausiai visas kortas suima vienas žaidėjas ir tada sakoma, kad jis veža vežimą, t.y. pralaimi žaidimą.
Pagal susitarimą žaidžiama tol, kol kuris nors žaidėjas pralaimi, pavyzdžiui, 5 kartus, t.y. gauna 5 vežimus. Galima žaisti iki sutartos valandos - atėjus tarn laikui, laimėtojas yra tas žaidėjas, kuris gavo mažiausiai vežimų, o pralaimėtojas - kuris surinko daugiausia vežimų.
Prieš pradėdami žaidimą, žaidėjai pasirenka savo asmeninę kozirių spalvą. Po to burtais išrenkamas dalytojas. Kitą kartą dalija jo kairysis kaimynas ir t.t.
Sumaišytas ir perkeltas kortas dalytojas, pradėdamas kairiuoju kaimynu ir duodamas po 3 kortas, išdalija visiems žaidėjams. Kiekvienas gauna po 6 kortas.
Pirmiausia visi žaidėjai padeda vidury stalo gautas devynakes, kurias po 1 pasiima visi žaidėjai - kiekvienas savo kozirių spalvos.
Pirmas kortą leidžia dalytojo kairysis kaimynas. Toliau sėdintis antrasis žaidėjas turi šią kortą uždengti sava korta ir dar vieną leidžiamą kortą uždėti ant viršaus. Trečiasis žaidėjas uždengia antrojo žaidėjo kortą ir vėl savo leidžiamą kortą uždeda ant viršaus ir t.t.
Žaidėjas dešiniojo kaimyno leistą kortą gali uždengti tokia korta:
a) savo kozirių spalvos kortą - vyresniu savo koziriu;
b) kairėje sėdinčio kaimyno kozirių spalvos kortą - bet kokio rango savo koziriu;
c) kitų žaidėjų kozirių spalvos kortas - tos pačios spalvos vyresne korta, o jei tokios neturi - bet kokio rango savo koziriu.
Kai kairysis žaidėjo kaimynas baigia kortas ir išeina is žaidimo, tada dengti koziriu reikia jau naujo kairiojo kaimyno kozirius. Kai lieka žaisti tik du žaidėjai, kairiuoju kaimynu tampa vienintelis likes varžovas - tada koziriu reikia dengti varžovo leidžiamas jo paties kozirių spalvos kortas.
Kai žaidėjas negali ar nenori uždengti jo dešiniojo kaimyno išleistos kortos, jis privalo paimti visa susikaupusią kortų šūsnį, nežiūrint to, kiek joje yra kortų. Paimtąsias kortas jis prideda prie rankose turimų kortų ir toliau žaidžia visomis. Šūsnį paėmusio žaidėjo kairysis kaimynas vėl leidžia pradinę šūsnies kortą, ir žaidimas tęsiamas.
Žaidimo tikslas - kuo greičiau atsikratyti savo kortų ir išeiti is žaidimo. Kai iš žaidimo išeina vienas žaidėjas, likusieji žaidžia trise, kai išeina vienas is trejukės - žaidžia likusieji dviese. Galiausiai visas kortas suima vienas žaidėjas ir tada sakoma, kad jis veža vežimą, t.y. pralaimi žaidimą.
Pagal susitarimą žaidžiama tol, kol kuris nors žaidėjas pralaimi, pavyzdžiui, 5 kartus, t.y. gauna 5 vežimus. Galima žaisti iki sutartos valandos - atėjus tarn laikui, laimėtojas yra tas žaidėjas, kuris gavo mažiausiai vežimų, o pralaimėtojas - kuris surinko daugiausia vežimų.