Kokia kalba turetu mokint mokykloje?

Kokia kalba turetu mokint mokykloje?

Paskalis amzinai!!!
8
28%
C/Cpp/CppBuilder
8
28%
HTML
8
28%
Perl
2
7%
Delphi
0
Balsų nėra
VB
1
3%
Java
1
3%
dar kita
1
3%
 
Viso balsų: 29

Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
GODhack
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:4469
Užsiregistravo:2005 03 18 21:13
Susisiekti:
Kokia kalba turetu mokint mokykloje?

#1 Standartinė GODhack » 2006 08 03 00:41

Cia jau is kitos temos iskilo mintis, kad Paskalio neveta mokinti mokykloje. As irgi sutinku. Tai galvoju idomu ka kiti mano kokia programavimo kalba ir kodel turetu mokinti mokykloje?

As sakyciau kad HTML butu labai gerai, jei mokintu, jau iskart visi moketu padaryt grazu ir idomu saita, maziau tu php-nuke-smuke butu privise. Is kart butu gatava nauda. Antras dalykas kad butu idomu ir lengva. Ir rezultatas kaskoks spalvingas idomesnis jaunimui, o ne juodas terminalo ekranas.
Nepatikti blogiems - girtinas dalykas. SENEKA
__________________________________________
progenic.com
library.2ya.com
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
SaZ
Master Builder
Pranešimai:10366
Užsiregistravo:2004 04 13 19:46
Miestas:field of grass
Susisiekti:

#2 Standartinė SaZ » 2006 08 03 00:52

pradziai galetu lietuviskai...

brain5ide
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:2030
Užsiregistravo:2004 12 01 19:05

#3 Standartinė brain5ide » 2006 08 03 03:15

Kiek supratau, skaitydamas ŠMM programą, pagrindinis tikslas mokykloje yra išmokyti vaikus algoritmiškai mąstyti. Taigi dabar naudojama paskalio programavimo kalba neblogai tinka - joje lengva rašyti algoritmus ir juos pritaikyti praktikoje(turėkim omeny, kad kalbame apie pradedančiuosius). Tačiau yra vienas bet. Kažkurioje tai klasėje(man dar nebuvo) reikia mokytis apie duomenų bazes. Konkrečiai imamas MsAccess paketas. Taigi, mano nuomone, geriau mokinius būtų mokyti web programavimo(kaip GODhack sakė, HTML'o išmokyt per kokį pusmetį), tuomet imti PHP+MySQL(gal ne abu iš karto, bet paeiliui). Taip būtų galima ganėtinai lengvai išmokyti vaikus ir elementaraus kompiuterinio dizaino(HTML), ir algoritmų(PHP) ir duomenų bazių(MySQL), nepriklausant, kaip dabar nuo Microsoft programinių produktų(konkrečiai MsAccess). Be to, šitas žinias jau galima kažkur tai panaudoti(turiu omeny ne vien tik kompiuterinio raštingumo įskaitą ar ECDL'ą).
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.

Vartotojo avataras
zigzag
rašytojas profesionalas
rašytojas profesionalas
Pranešimai:495
Užsiregistravo:2006 04 28 17:26
Miestas:siauliai

#4 Standartinė zigzag » 2006 08 03 09:27

nekenciu as jusu to paskalia

Vartotojo avataras
Dreigons
rašytojas profesionalas
rašytojas profesionalas
Pranešimai:364
Užsiregistravo:2006 01 18 13:11
Miestas:Kursenai

#5 Standartinė Dreigons » 2006 08 03 09:31

Galetu mokyt paskali, html, php ir vyresniose klasese c++.Pvz vienus metus moko paskali, kitus html ir dar kitus...
Pvz kiek laiko skiriama tam Office mokymui... Net ta pati paint buvo kazkada mums ikise. :lol: Tikrai daugiau naudos butu jei mokytu programavima, nei...

brain5ide
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:2030
Užsiregistravo:2004 12 01 19:05

#6 Standartinė brain5ide » 2006 08 03 10:54

Aš irgi anksčiau taip galvojau. Ir turbut taip pat galvojo ir visi, kurie bent kiek domisi IT. Po kurio laiko, kai po pusės metų mokymo klasiokas vis dar nesugeba parengti normalaus dokumento, supranti, kad progravimui mokykloje ne vieta. Ir apskritai, pamoka gi vadinasi ne informatika, kaip yra paplitę vadinti, o Informacinės technologijos. Nors didelę valstybinio informatikos egzamino dalį sudaro Paskalis.

P.S. Galėtų mokyti ne word'ą o OpenOffice'ą. Yra didelė problema žmonėms, kurie nori PC turėti legalią įmonę. Kai aš pasakiau, kad neturiu pinigų Officui ar Windows'ams namie nusipirkti, tai ji man pasiųlė - parsisiųk. O ar neturėtų mokyti, kad piratauti yra blogai ir pan.?
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.

Vartotojo avataras
DF
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:2979
Užsiregistravo:2005 08 14 10:54

#7 Standartinė DF » 2006 08 03 11:59

Balsavau uzh Perl.Chia ash asmenishkai apie save pagalvojas prabalsavau.

Na bet jai imant visu lietuvos mokyklu mastu tai HTML.
Kai bobu nera - Buna blogai, Bet kai bobu yra - buna dar blogiau..Ishvadas daryk pats.

brain5ide
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:2030
Užsiregistravo:2004 12 01 19:05

#8 Standartinė brain5ide » 2006 08 03 12:43

HTML'as ne programavimo kalba. Sukurkit jūs man algoritmą su HTML'u. Bet kokį paprastą. Tarkim sąraašo rikiavimo.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.

Vartotojo avataras
Dreigons
rašytojas profesionalas
rašytojas profesionalas
Pranešimai:364
Užsiregistravo:2006 01 18 13:11
Miestas:Kursenai

#9 Standartinė Dreigons » 2006 08 03 16:49

brain5ide rašė:Aš irgi anksčiau taip galvojau. Ir turbut taip pat galvojo ir visi, kurie bent kiek domisi IT. Po kurio laiko, kai po pusės metų mokymo klasiokas vis dar nesugeba parengti normalaus dokumento, supranti, kad progravimui mokykloje ne vieta. Ir apskritai, pamoka gi vadinasi ne informatika, kaip yra paplitę vadinti, o Informacinės technologijos. Nors didelę valstybinio informatikos egzamino dalį sudaro Paskalis.

P.S. Galėtų mokyti ne word'ą o OpenOffice'ą. Yra didelė problema žmonėms, kurie nori PC turėti legalią įmonę. Kai aš pasakiau, kad neturiu pinigų Officui ar Windows'ams namie nusipirkti, tai ji man pasiųlė - parsisiųk. O ar neturėtų mokyti, kad piratauti yra blogai ir pan.?
Galetu sudaryti kokias grupes IT nuo 5 klases o ne nuo 11...
Zinoma pinygu stygius pasireikstu... Bet vistiek kazka reikia daryti. Nes kurie domisi IT nors biski, tai jie pilnai moka naudotis tuom ko moko mokykloi su Office. Cia tu Office mokyma kisa tiems kuriems IT visai neaktolu... Cia tik mano tokia nuomone.

Vartotojo avataras
GODhack
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:4469
Užsiregistravo:2005 03 18 21:13
Susisiekti:

#10 Standartinė GODhack » 2006 08 03 17:30

Nea labai prikist ten visu kalbu tikrai neverta, galu gale ir mokytojai juk mazai kuris moka tiek, o ka jau kalbet apie reikalavimo to is mokiniu.

Html kaip brain5ide gerai pastebejo nera tikra kalba, bet jei jau reik to mastymo programuotojo, tai per matematika galetu pridet dvejetainius skaicius, sesioliktainius sakaicius, loginius veiksmus ir tai ismoke visi labai greit galetu perprast betkokios kalbos pradmenis.

O kaip DarkForce sake kad Perl tai irgi as uz Perl antroje vietoje po html.
Paprasciausiai mokykloje nera niekada rasomos dideles programos ir net juokingai atrodo kai deklaruoti kintamieji ir funkciju aprasymai, plius dar tie visi program uzima dvigubai daugiau nei pats kodas. O Perl pirma leidzia laisvai dirbti su kokiu nori tekstiniu redaktoriu ir antras dalykas, kad net ir labai mazai mokant galima jau rasyti programa su praktiniu pritaikymu, tarkim mp3 dainu kolekcijos sutvarkymui, matematikos uzdaviniu sprendimui. galu gale Perl tai juk gali buti paprasciausiai labai galingas skaiciuotuvas.
Nepatikti blogiems - girtinas dalykas. SENEKA
__________________________________________
progenic.com
library.2ya.com
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Dreigons
rašytojas profesionalas
rašytojas profesionalas
Pranešimai:364
Užsiregistravo:2006 01 18 13:11
Miestas:Kursenai

#11 Standartinė Dreigons » 2006 08 03 19:52

GODhack rašė:Nea labai prikist ten visu kalbu tikrai neverta, galu gale ir mokytojai juk mazai kuris moka tiek, o ka jau kalbet apie reikalavimo to is mokiniu.

Html kaip brain5ide gerai pastebejo nera tikra kalba, bet jei jau reik to mastymo programuotojo, tai per matematika galetu pridet dvejetainius skaicius, sesioliktainius sakaicius, loginius veiksmus ir tai ismoke visi labai greit galetu perprast betkokios kalbos pradmenis.

O kaip DarkForce sake kad Perl tai irgi as uz Perl antroje vietoje po html.
Paprasciausiai mokykloje nera niekada rasomos dideles programos ir net juokingai atrodo kai deklaruoti kintamieji ir funkciju aprasymai, plius dar tie visi program uzima dvigubai daugiau nei pats kodas. O Perl pirma leidzia laisvai dirbti su kokiu nori tekstiniu redaktoriu ir antras dalykas, kad net ir labai mazai mokant galima jau rasyti programa su praktiniu pritaikymu, tarkim mp3 dainu kolekcijos sutvarkymui, matematikos uzdaviniu sprendimui. galu gale Perl tai juk gali buti paprasciausiai labai galingas skaiciuotuvas.
Galetu... Bet kazin ar taip bus... *75*

Vartotojo avataras
Maxer
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:52
Užsiregistravo:2006 06 26 17:27

#12 Standartinė Maxer » 2006 08 04 14:55

As balsavau uz VB(visual basic) tai gal naudinga ir paprasta programavimo kalba, kuria manau ismokti gali beveik kekvienas.Dar kai sita kalba yra visuali, darbo rezultata pamatai gan greitai.Manau mokyklose ji tikrai pritaptu.

Vartotojo avataras
Dreigons
rašytojas profesionalas
rašytojas profesionalas
Pranešimai:364
Užsiregistravo:2006 01 18 13:11
Miestas:Kursenai

#13 Standartinė Dreigons » 2006 08 04 15:14

Bet kiek esu girdejas is mokytoju ir siaip sio forumo dalyviu VB kalba labai iskraipo pradedancio programuotojo logyni mastyma. Kitaip sakant jei pradejai mokintis su sia programavimo kalba ir ja prmokai neblogai, tai sunku butu pradet kita programavimo kalba.

Vartotojo avataras
GODhack
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:4469
Užsiregistravo:2005 03 18 21:13
Susisiekti:

#14 Standartinė GODhack » 2006 08 04 21:29

As prisipazinsiu kad pradejau nuo netgi paprasto Baziko(turbo basic atrodo vadinosi kompiliatorius), ir ne kiek jokio mastymo neiskraipe man. Kaip tik veliau mokykloje besimokinant paskali sekesi ryskiai geriausiai, padarydavau kontrus per maziau puse laiko ir abiem grupem.

Ir tik mazai kas zino kad tarkim yra "Vilnius BASIC", kone vienintele kiek rimtesne lietuviska programavimo kalba.
http://www.homecomputer.de/pages/easteurope_ussr.html
Nepatikti blogiems - girtinas dalykas. SENEKA
__________________________________________
progenic.com
library.2ya.com
Paveikslėlis

brain5ide
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:2030
Užsiregistravo:2004 12 01 19:05

#15 Standartinė brain5ide » 2006 08 04 22:45

Interpretatorius, o ne kalba!
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.

Skelbti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečias(ių)