Katino žodis

Kačių augintojams ir mylėtojams
Skelbti atsakymą
Administratorius
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:1481
Užsiregistravo:2001 12 06 09:51
Katino žodis

Standartinė Administratorius » 2004 03 17 13:59

Kiekvienas žmogus, laikantis kokį nors gyvūną, nors iš dalies supranta jo "kalbą". Įsigijus naują, mažą ar didelį draugą, reikia mokytis suprasti jį – taip jums abiems bus lengviau gyventi.

Kiekvienas katinas ir savaip, ir panašiai kaip kiti išreiškia savo mintis. Susinervinęs lėtai nesmarkiai vizgina uodegą, o supykęs tai daro jau stipriau ir nusukdamas atgal ausis. Vien tik ausų nusukimas atgal gali reikšti, kad katinas klausosi garsų, sklindančių iš už nugaros. Tikrai supykęs katinas prie uodegos vizginimo ir ausų nusukimo prideda ir urzgimą (nesumaišykite su murkimu!). Kartais katinas urzgia susitikęs priešiškai nusiteikusį katiną ar šunį.

Pamatęs priešininką, šunį ar kokį kitą gąsdinantį ar grasinantį objektą, katinas pasišiaušia ir, nusukęs atgal ausis, priešininką bando įveikti akimis bei urzgimu, atsistojęs į „pypkės“ pozą (išlenkta nugara, įtemptos kojos, pakelta galva ir uodega). Jei priešininkas stipresnis (stipresnis individas ar šuo), katinas pabėga.

Katinai turi savitas kovos taisykles. Pamatęs į jo valdas įsibrovusį kitą katiną, "šeimininkas" suklūsta ir susidomėjęs bei virpindamas nuleistos uodegos galiuką jį atidžiai stebi. Jei įsibrovėlis nesiskubina išeiti, katinas pats prie jo prisiartina aiškintis santykių. Katinėlis gali taip pat reaguoti ir į paukščiukus, jei mėgsta medžioti.

Jei katinui privertumėte uodegą durimis (pabrėžiame: netyčia!!!), išgirstumėte šaižų klyksmą – juk visi rėkia iš skausmo. Nemanykite, kad katinas nemoka verkti - jei jam labai skauda, jis urgs ar blaškysis.

Paglostytas ar šiaip patenkintas katinas murkia. Jeigu glostant katiną jis pradeda vizginti uodegą, bet tebemurkia, tai ženklas, tarsi sakantis „palik mane ramybėje, nebeglostyk“.

Nežinau, kaip su jumis, bet su manim mano katinas kalba. Kasryt susitikęs mane jis maloniai pasisveikina ir palydi kur nors išeinant. Katiną galima daug ko išmokyti. Mano katinas, norėdamas į lauką, atsisėdęs prie durų kniaukia. Jis žino, kad jei bus prie durų, bus išleistas lauk.

Dėmesio. Niekada nedarykite tokios klaidos – nemokykite katino kniaukti prašant maisto. Tada vos atsidūręs virtuvėje jis paleis kakarinę. Na, ne itin smagu. Kai katinui rodome skanų gabalėlį ar jo lėkštutę, aišku, jis kniaukia. Gražiai kniaukia. Ir pasiklausyti smagu... Katiną kartais šio triuko išmokome visai netyčia, o tada jau kenčiame nuo visą dieną girdimo veriančio kniaukimo. O ydas pašalinti daug sunkiau, negu jas įdiegti.

Prisiminkite – kiekvienas katinas yra skirtingas individas, jo elgesys skiriasi nuo kitų. Vienas katinas visąlaik ateis ir atsiguls ant kelių, o kitas tiesiog snūduriuos ant savo pagalvėlės ir lauks, kol jūs patys ateisite. Patys žinote – vieni katinai leidžiasi nors ir už uodegos pakeliami, o kiti nieko prie savęs neprisileidžia...

Vartotojo avataras
inezza
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:72
Užsiregistravo:2004 03 24 12:19

katino zodis

Standartinė inezza » 2004 03 30 21:18

o mano katyte moka buciuotis, istiesia snukiuka ir laukia kada ja pabuciuosi, be jei nori iseiti i balkona taip pat megina pasibuciuoti, va kaip :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :D :D :D

Vartotojo avataras
Sioma
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:2197
Užsiregistravo:2003 12 08 13:01
Miestas:Vilnius

Standartinė Sioma » 2004 03 31 09:27

Nu pas mano krikstomama yra katinas tai tas parejas is lauko apvaiksto ant keliu pasedi sveciam snukuti prie galvos padeda. o pas kiui jau nepajimsi piksta jai nori paskiui paglostyti.
One world, one future.

Vartotojo avataras
inezza
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:72
Užsiregistravo:2004 03 24 12:19

kates

Standartinė inezza » 2004 03 31 12:25

koks fainas, gal atveztum mano brigitai drauga :twisted: :twisted: :twisted: :?:

Vartotojo avataras
Sioma
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:2197
Užsiregistravo:2003 12 08 13:01
Miestas:Vilnius

Standartinė Sioma » 2004 04 01 10:15

Jis ne suo jis katinias jo taip lengvai neatvesi. Jo jis istikruju labe fainas.
Jo vargas garfildas nezinau man toks vardas negrazus o kaip jums bet jis savo varda zino. Ir pasauki vardu iskart atsako miau. :)
One world, one future.

Vartotojo avataras
inezza
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:72
Užsiregistravo:2004 03 24 12:19

kates

Standartinė inezza » 2004 04 01 16:19

grazus vardas, isdidus,toks bajoriskas,bet sunkiai taresi, ar tu pavadinai tokiu vardu? mano anksciau tai buvo Cola, bet nereagavo i toki varda, dabar brigita, atsiliepia :twisted: :twisted: :twisted:

Vartotojo avataras
Sioma
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:2197
Užsiregistravo:2003 12 08 13:01
Miestas:Vilnius

Standartinė Sioma » 2004 04 02 09:31

Nu as jo tikrai nerinkau kol as ji istart ismokau. Nu cia krikstomamos kaimynu vaikai mazi isrinko ta varda. Bet jis koks didelis ir ilgas iskart galima atpazint kad garfildas aina.
One world, one future.

Vartotojo avataras
inezza
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:72
Užsiregistravo:2004 03 24 12:19

kates

Standartinė inezza » 2004 04 09 21:06

vienas seimos narys ja pravardzioja Pavilionis, kodel nesuprantu, noriu tam seimos nariui irgi sugalvoti pravarde, reikia pagalbos :D :D :D :D

Vartotojo avataras
Sioma
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:2197
Užsiregistravo:2003 12 08 13:01
Miestas:Vilnius

Standartinė Sioma » 2004 04 13 11:29

nu nepamates zmogaus negali jam ir pravardes ideti reikia zmogu zinoti.
One world, one future.

Vartotojo avataras
inezza
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:72
Užsiregistravo:2004 03 24 12:19

kates

Standartinė inezza » 2004 04 13 21:41

seimos narys vel brigita pravardzioja-Apsauginys, kate jau nebezino i koki varda atsilepti, o tas seimos narys yra pirmo kurso studentas :shock: :shock: :shock: :shock:

Vartotojo avataras
Sioma
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:2197
Užsiregistravo:2003 12 08 13:01
Miestas:Vilnius

Standartinė Sioma » 2004 04 14 12:36

tai tu jam liepk kad nevadintu.
One world, one future.

Vartotojo avataras
inezza
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:72
Užsiregistravo:2004 03 24 12:19

kates

Standartinė inezza » 2004 04 14 20:12

juokesi ir vistiek pravardzioja, tai gal padetum sugalvoti koki nors varda ir jam :?: :D :D :D

Skelbti atsakymą

Grįžti į