chmod

Diskusijos apie WWW svetainių kūrimą.
Skelbti atsakymą
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
eminem
rašytojas profesionalas
rašytojas profesionalas
Pranešimai:278
Užsiregistravo:2005 08 06 11:35
Miestas:kaunas
Susisiekti:
chmod

#1 Standartinė eminem » 2006 01 25 20:55

kaip man padaryt CHMOD ir kas tai yra?
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Šaras
mega dalyvis
mega dalyvis
Pranešimai:965
Užsiregistravo:2005 06 28 12:54
Miestas:Kedainiai

#2 Standartinė Šaras » 2006 01 25 21:08

Serveryje (Prisijunges per FTP) spaudi desini klavisa... sudedi varneles... tai yra atributus kuriu tau reikia...
Paveikslėlis
Paveikslėlis

brain5ide
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:2030
Užsiregistravo:2004 12 01 19:05

#3 Standartinė brain5ide » 2006 01 25 23:16

chmod nebūtinai FTP būna. Tiesiog tai failų(ir katalogų) leidimai, t.y. nustatymai kam ir ka galima daryti su tais failais. Turint *nix sistema atsidarius komandų interpretatorių(shell) tiesiog reikia įvesti

Kodas: Pasirinkti visus

chmod 777 failas
skaičiai keičiasi priklausomai nuo privilegijų, kurias jūs norite skirti vartotojams. Taigi:
kiekvienas failas turi 3 atributus: Read(skaitymas),Write(rašymas),eXecute(vykdymas). Šiuos atributus galima priskirti 3 skirtingoms grupėms: owner(savininkas), group(kokia nors vartotojų grupė),other(visi likę vartotojai). Atributas būtų sudaromi tokia tvarka:
Tarkime, kad savininkui norime leisti skaityti ir rašyti į failą. Taigi jam priskirsime atributus rw- (- reiškia, kad atributas nepriskiriamas) Šią seką konvertuojame į dvejetainę skaičiavimo sistemą. r tampa 1, w tampa 1, - tampa 0. Taigi turime dvejetainį skaičių 110, kurio dšimtainis ekvivalentas būtų 6. Tai ir bus pirmasis mūsų nustatymų skaitmuo. Kiti skaitmenys nustatomi lygiai taip pat.

P.S. atributus galima keisti ir kitokiu būdu, tačiau aš noriu miego.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.

Vartotojo avataras
eminem
rašytojas profesionalas
rašytojas profesionalas
Pranešimai:278
Užsiregistravo:2005 08 06 11:35
Miestas:kaunas
Susisiekti:

#4 Standartinė eminem » 2006 01 26 14:35

MAN VISKAs aisku ,aciu uz pagalba :D
Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 11 ir 0 svečių