Visa, kuo esu panaši į gyvūną, mane žemina

Administratorius
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:1481
Užsiregistravo:2001 12 06 09:51
Visa, kuo esu panaši į gyvūną, mane žemina

Standartinė Administratorius » 2004 04 19 22:46

Gaila, visi mes esame tos sudvejintos sąmonės, kurią mums primetė praeities kartų kultūra, aukos. Tam tikrais laikais Europoje įsigalėjo mintis, kad žmogus - "aukščiau gyvulio". Kad jis iš tiesų aukščiau katino ar beždžionės - tai akivaizdu. Bet tą faktą imta suprasti klaidingai: "aukščiau už gyvulį - vadinasi, neturi su juo nieko bendra". Kadangi tokia nuomonė išlaužta iš piršto (kad žmogus "aukščiau" gyvuliškos fiziologijos), mūsų protėviams teko imtis visokiausių gudrybių, jog nuslėptų nuo savęs tą tiesą. Iš pradžių atsirado aklinai uždarytų vietų, kur žmogus atlikinėjo savo gamtinius reikalus, paskui - aklinai uždarytų miegamojo durų, už kurių pasislėpęs jis patenkindavo savo kitus poreikius. Pagaliau - buvo uždrausta vaizduoti "gyvuliškas" kūno vietas, ypač jo fiziologiją (to buvo laikomasi iki pat XX amžiaus). Kai Ana Karenina užverdavo miegamojo, kuriame jos laukė Vronskis, duris, net toks maištininkas kaip Levas Tolstojus kukliai dėdavo daugtaškį. Taip buvo išugdyta samprata, kad žmogus - tai dvasia, o visa, kas ne dvasia, - jį žemina.

Ištrauka iš Daivos Dilytės straipsnio

Angel-Soft
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:81
Užsiregistravo:2004 05 04 12:23

Standartinė Angel-Soft » 2004 05 12 20:09

Kaip čia šią temą suprasti? Nesuprantu ...avinas turbūt esu :)

Vartotojo avataras
Gruodis
nuolatinis dalyvis
nuolatinis dalyvis
Pranešimai:32
Užsiregistravo:2004 05 17 23:23
Miestas:Up your's

Standartinė Gruodis » 2004 09 04 16:58

paukstis greiciau..

Vartotojo avataras
egliukas
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:1835
Užsiregistravo:2004 09 09 18:16
Miestas:taskas
Susisiekti:

Standartinė egliukas » 2004 09 04 17:45

labai paprastai viska cia reikia suprasti, anskciau sekso nebuvo, o vaikus atnesdavo gandrai :) ir taip toliau, negi toks "avinas" esi, kaip pats sakei??? :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
No smint - no kiss, no kiss - no sex, no sex - no baby, no baby - no problem. So no smint - no problem :)

Vartotojo avataras
Sweet...
garbės narys
garbės narys
Pranešimai:233
Užsiregistravo:2004 04 29 16:19
Susisiekti:

Standartinė Sweet... » 2004 09 04 21:46

Kas cia dabar?! :shock:
Baisu ka matau! Jokio gedos jausmo! :? Geriausias sitos temos pvz.:
Gruodis rašė:paukstis greiciau..
egliukas rašė:negi toks "avinas" esi, kaip pats sakei??? :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gyvuliskas nesivaldymas! :lol: Tai turetu ji, kaip intelektualu zmogu, zeminti. :lol:

Anyway, sita tema as turbut savaip suprantu..arba jusu nesuprantu. Zodziu, sitoje temoje man nera ka veikti, nes manes "gyvuliski dalykeliai" (prasideda dviprasmybes :wink: ) tikrai nezemina.. :lol: Tiesiog, viskam yra sava vieta, laikas, aplinkybes, ... to nepamirsdami isliksime zmonemis ir kitu akyse.. :wink:
Have a bright and beautiful day!

Vartotojo avataras
egliukas
profesionalas
profesionalas
Pranešimai:1835
Užsiregistravo:2004 09 09 18:16
Miestas:taskas
Susisiekti:

Standartinė egliukas » 2004 09 05 14:24

labai protingai pasakei, viskam savo laikas ir vieta :)
No smint - no kiss, no kiss - no sex, no sex - no baby, no baby - no problem. So no smint - no problem :)

trys_elfai
Pranešimai:1
Užsiregistravo:2009 01 31 14:23

Re: Visa, kuo esu panaši į gyvūną, mane žemina

Standartinė trys_elfai » 2009 01 31 14:33

Hahahahaha :lol: :lol: kaip kvaila nepripazinti to kuo pats esi :D manes niekas nezemina, nes esu kuris esu *7* o sitam straipsnio pavadinime irgi matau klaida. Meile yra gyvuliskas jausmas ir as galiu tai irodyti. Paimkime ir sulyginkime du gyvulius. Zmogus ir koks paukstis. Paukstis jaucia motinystes instinkta kuris vercia savo vaikui nesti valgyt, ginti nuo priesu.. Trumpai tariant rupintis juo. O gi rupestis ir yra meile. Mama jaucia ta pati motinystes instinkta ir del to ji myli savo vaika. Nesvarbu kas jis, kad ir vaikzudys. Taigi, mylintis zmogus panasus i gyvuna ir manau tai nezemintu net kukliausio XVII a valstiecio.

Vartotojo avataras
SaZ
Master Builder
Pranešimai:10366
Užsiregistravo:2004 04 13 19:46
Miestas:field of grass
Susisiekti:

Re: Visa, kuo esu panaši į gyvūną, mane žemina

Standartinė SaZ » 2009 01 31 15:32

viskas yra gyvuliska tik mes kaip intelektualios butybes imam tai ir apraizgom protingomis mintimis ir paverciam tai beveik dieviskomis savybemis.

aisku daugkas ima ir pradeda nuo to begti...
visi gyvuliai turi kazka skirtingo, vieni ismeta savo jauniklius ka tik gimusius, o kiti jais rupinas ilga laika. taip ir mes turim tu musu gyvuliskai rusiai kitokiu dalyku, bet tai tera skirtingumas, o ne kazkas aukstesnio.

deja kol kazkas musu nenuleis ant zemes tol manysim jog esam sio pasaulio dievai : )

Vartotojo avataras
pk10
prarasta siela
Pranešimai:1476
Užsiregistravo:2004 11 29 18:56
Miestas:where eagles have been

Re: Visa, kuo esu panaši į gyvūną, mane žemina

Standartinė pk10 » 2009 02 05 00:45

trys_elfai rašė: O gi rupestis ir yra meile.
Tingiu ieškot daugiau klaidų, bet čia yra viena visiškai nepagrįsta prielaida.
Jei iš meilės kyla rūpestis, dar nereiškia, kad yra atvirkštinis ryšys. O kartais ir mylint nejauti rūpesčio.
You say it's not the real world,
Though it seems so real to me.

Vartotojo avataras
SaZ
Master Builder
Pranešimai:10366
Užsiregistravo:2004 04 13 19:46
Miestas:field of grass
Susisiekti:

Re: Visa, kuo esu panaši į gyvūną, mane žemina

Standartinė SaZ » 2009 02 05 01:51

pk10 rašė:
trys_elfai rašė: O gi rupestis ir yra meile.
Tingiu ieškot daugiau klaidų, bet čia yra viena visiškai nepagrįsta prielaida.
Jei iš meilės kyla rūpestis, dar nereiškia, kad yra atvirkštinis ryšys. O kartais ir mylint nejauti rūpesčio.
kartais atvirkstiniu dalyku irgi nereik ieskot. o jei mylint rupescio nejauti tai ka zinau.. nemyli tikrai :)

Vartotojo avataras
pk10
prarasta siela
Pranešimai:1476
Užsiregistravo:2004 11 29 18:56
Miestas:where eagles have been

Re: Visa, kuo esu panaši į gyvūną, mane žemina

Standartinė pk10 » 2009 02 05 11:08

SaZ rašė: nemyli tikrai :)
tu tikrai manai, kad tau spręst?
You say it's not the real world,
Though it seems so real to me.

Vartotojo avataras
SaZ
Master Builder
Pranešimai:10366
Užsiregistravo:2004 04 13 19:46
Miestas:field of grass
Susisiekti:

Re: Visa, kuo esu panaši į gyvūną, mane žemina

Standartinė SaZ » 2009 02 05 14:15

pk10 rašė:
SaZ rašė: nemyli tikrai :)
tu tikrai manai, kad tau spręst?
:lol:
kokia cia meile jei paliksi ta zmogu shuduose rudyt?

Vartotojo avataras
pk10
prarasta siela
Pranešimai:1476
Užsiregistravo:2004 11 29 18:56
Miestas:where eagles have been

Re: Visa, kuo esu panaši į gyvūną, mane žemina

Standartinė pk10 » 2009 02 05 22:05

SaZ rašė: :lol:
kokia cia meile jei paliksi ta zmogu shuduose rudyt?
Aš ir nemylimo nepaliksiu. Yra tokie dalykai kaip solidarumas, bendražmogiškas supratimas ir tt. Dėl jų tu nešiukšlini, dėl jų tu nemuši silpnesnių už tave, dėl jų tu pasakai praeiviui kiek dabar valandų ir tt.

Kartais myli, bet iš tolo, kartais myli, bet tau josios per daug. Yra daug kitų varijantų, kurių nereikia suprast tiesiogiai.
You say it's not the real world,
Though it seems so real to me.

Vartotojo avataras
SaZ
Master Builder
Pranešimai:10366
Užsiregistravo:2004 04 13 19:46
Miestas:field of grass
Susisiekti:

Re: Visa, kuo esu panaši į gyvūną, mane žemina

Standartinė SaZ » 2009 02 06 02:12

velgi jei skirtumo nedaug telieka tarp paprasto zmogaus ir zmogaus kuriam jauti ta kazka ka turbut labiau pavadint iseitu simpatija, o ne meile tai... meiles tu tam zmogui nejauti.
aisku ta... kazka... dazniausiai iskeliam y neaiskias proporcijas kai nieko stipresnio tuo metu nejauciam niekam kitam. esmes tiesa tai nekeicia manau : )
bet velgi... as tavo pasauleziuros niekad nesupratau tai taip sakant whatever..

Vartotojo avataras
pk10
prarasta siela
Pranešimai:1476
Užsiregistravo:2004 11 29 18:56
Miestas:where eagles have been

Re: Visa, kuo esu panaši į gyvūną, mane žemina

Standartinė pk10 » 2009 02 06 17:08

SaZ rašė:velgi jei skirtumo nedaug telieka tarp paprasto zmogaus ir zmogaus kuriam jauti ta kazka ka turbut labiau pavadint iseitu simpatija, o ne meile tai... meiles tu tam zmogui nejauti.
wow wow wow, ar tik mielas neįsisukom į ratelį? meilė yra rūpestis, todėl, kad kai mylim rūpinamės. O rūpinamės todėl kad mylim. Tu negali grįst teiginio juo pačiu. Ir ne, tai nėra aksioma.
Juolab, tu patį tą jausmą labai jau į rėmus, nepatogius, beje, įspraudi.
You say it's not the real world,
Though it seems so real to me.

Skelbti atsakymą

Grįžti į