Str. "Kas yra kas posoviet. Lietuvoje" aptarimas

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08
Str. "Kas yra kas posoviet. Lietuvoje" aptarimas

Standartinė Zenonas » 2006 03 03 16:49

SRaimondas rašė:Kalbant siauresniu klausimu apie teisinio darbo ar parlamentinio darbo broką, manau, reikia informuoti nuo jo nukentėjusius piliečius , kad jie galėtų pasinaudoti savo teise pareikalauti iš atitinkamų institucijų atstatyti teisingumą. Žinoma, reikia pagalvoti ir apie tai, kaip tai padaryti, kad tuo nepasinaudotų destruktyvūs ar priešiški valstybei elementai. Įdomu, pone Zenonai, šiuo klausimu sužinoti Jūsų nuomonę.Kaip turėtų atrodyti teisingumo atstatymo procesas grąžinant žemę teisėtiems jos savininkams.
Gerbiamas Raimondai,

tai ir yra baisiausia, kad teisinėje valstybėje pradedame kalbėti apie tai: "Kaip turėtų atrodyti teisingumo atstatymo procesas grąžinant žemę teisėtiems jos savininkams?". Tai įrodo, kad toji teisinė valstybė visiškai neatlieka savo pagrindinės funkcijos - t.y., neužtikrina teisingumą ir todėl neapgina piliečių interesus.
Išsakau savo nuomonę apie tai, kaip pakeisti šią negatyvią padėtį. Jokį "dviratį išradinėti" nereikia. Jeigu į paskelbtą medžiagą nereaguoja Lietuvos teisėsaugos pareigūnai - tai reikia kreiptis į Europos Sąjungos tarptautinės teisės aktų vykdymą užtikrinančias tarnybas. Būtina nepamiršti, kad neteisėtas veikas vykdantys asmenys visada bijo viešumo. Aš galvoju, kad derindami teisinių priemonių panaudojimą ir neteisėtų veikų paviešinimą visas problemas išspręsime. Tuo labiau, kad į tiesos gynimo pozicijas stojo tokia rimta organizacija - kaip pilietinis judėjimas "Kitas pasirinkimas".
zenonas

SRaimondas
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:62
Užsiregistravo:2006 02 12 13:24
Miestas:Kaunas

Standartinė SRaimondas » 2006 03 03 21:29

Aš jau esu girdėjęs iš įžvalgaus žmogaus, tikro minties autoriteto, kad Lietuvoje lyg ir tapo įprasta, svarbu padaryti negerą darbą ir jį kiek įtvirtinti, o tada jau net minties apie jo pasekmių likvidavimą negali kilti, nes nukentės daug nekaltų žmonių. Jis sakė, kad būtina šią "tradiciją" nutraukti. Todėl perskaitęs Jūsų pagrįstą pastabą, kad teisinėje valstybėje keista man (manau, kaip neprofesionalui) kelti klausimą, kaip turėtų būti atstatytas teisingumas , ar įtarti, kad kvalifikuoti teisininkai neras būdo kaip ištaisyti esamą situaciją. Be abejonės, tai Jų garbės reikalas, tai Jų veikimo valstybėje prasmės reikalas. Tikiu, kad Jie susidoros. Linkiu, kad Jie susidorotų.

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Str. "Kas yra kas posoviet. Lietuvoje" aptarimas

Standartinė Zenonas » 2006 03 04 15:46

SRaimondas rašė:Aš jau esu girdėjęs iš įžvalgaus žmogaus, tikro minties autoriteto, kad Lietuvoje lyg ir tapo įprasta, svarbu padaryti negerą darbą ir jį kiek įtvirtinti, o tada jau net minties apie jo pasekmių likvidavimą negali kilti, nes nukentės daug nekaltų žmonių. Jis sakė, kad būtina šią "tradiciją" nutraukti. Todėl perskaitęs Jūsų pagrįstą pastabą, kad teisinėje valstybėje keista man (manau, kaip neprofesionalui) kelti klausimą, kaip turėtų būti atstatytas teisingumas , ar įtarti, kad kvalifikuoti teisininkai neras būdo kaip ištaisyti esamą situaciją. Be abejonės, tai Jų garbės reikalas, tai Jų veikimo valstybėje prasmės reikalas. Tikiu, kad Jie susidoros. Linkiu, kad Jie susidorotų.
Gerbiamas Raimondai,

teigdamas, kad: "...baisiausia, kad teisinėje valstybėje pradedame kalbėti apie tai: kaip turėtų atrodyti teisingumo atstatymo procesas grąžinant žemę teisėtiems jos savininkams?" aš galvojau ne apie Jus (Jūs tik pakartojote kitų užduodamą klausimą), o apie tuos "teisininkus" ir valdžios pareigūnus - kurie dirbtinai sukūrė esamą situaciją. Aiškindami kad nieko nereikia keisti, jie dabar bando išsisukti nuo atsakomybės. Tai tolygu aiškinti, kad jiems LR galiojančios teisės yra netaikytinos. Tie asmenys - kurie kratosi savo asmeninės atsakomybės - išvis (net arti) negali būti prileidžiami prie valdžios.
zenonas

svaja
Pranešimai:5
Užsiregistravo:2006 02 15 21:06

Standartinė svaja » 2006 03 07 21:07

Gerbiama Svaja,

Jūs vis dar nepateikėte tolesniam Jūsų problemos (dėl žemės negrąžinimo) aiškinimuisi būtinų žinių minimumą. Neaišku, kieno vardu ir kurioje vietoje buvo Jūsų paveldima žemė, kada ir kam ją "privatizavo" buvusios Noreikiškių apylinkės žemėtvarkininkai ir t.t.


Gerbiamas Zenonai,
Atleiskite, kad taip ilgai neatsakiau į Jūsų prašymą. 1992m. gegužės 20d. mano močiutė (mirusi), Noreikiškių apylinkės agrarinės reformos tarnybai pateikė prašymą dėl nuosavybės teisių atkūrimo į buv. žemės savininko P. S. vardu valdytą žemę (8,50ha) Miriniškių kaime, Ringaudų seniūnijoje, Kauno rajone. Prašyme buvo išvardinti ir kiti pretendentai į šio savininko žemę, t.y. jų vaikai. Iš esmės, aš, anūkė, tikrai neturiu tikslių duomenų, kad mano senelis, kaip aš suprantu bežemis, tą žemelę gavo iki 1940m. birželio 15d. Tačiau, 1992m. gegužės 21d. (atsakė neregėtai greitai - per 1 dieną) Kauno valstybinio archyvo pažymoje rašoma: "Kauno apskrities mokesčių inspekcijos archyvinio fondo dokumentuose 1937-1941m. Garliavos valsčiaus žemės mokėtojų byloje įrašytas savininkas P. S., Garliavos valsčiuje, Ringaudų seniūnijoje, Miriniškių kaime turėjęs 8,50ha žemės (žemė rūšimis nesuskirstyta). Mokesčiai mokėti iki 1942m. balandžio 11d. Pastaba: Byloje įrašyta pastaba: "1940m. žemę pardavė J. B." Kauno vyr. notaro ir privačių notarų dokumentai archyvui saugojimui neperduoti. " Gali būti, kad ta žeme J. B. pardavė iki 1940m. birželio 15d., o gal po?
1993m. lapkričio 30d. išduotoje Kauno valstybinio archyvo pažymoje rašoma: " siunciame archyvo pažymėjimą dėl P. S. žemės. Pranešame, kad mūsų 1992m. gegužės 21d. išduotas archyvo pažymėjimas yra netikslus" . Kodėl jis netikslus? Skaitau 1993m. lapkričio 30d. archyvo pažymėjimą, į 1992m. gegužės 21d. prašymą, (ištrauka): "1940m. J. B. žemę išdalino, ir tie kurie gavo tos žemės, žemės mokestį mokėjo už 1941 m. I-ąjį pusmetį" . Pastaboje rašoma, kad peržiūrėjus nepilnai išlikusius įv. dokumentus, žinių apie P. S. garliavos valsčiuje, Miriniškių kaime iki 1940m. turėtą žemę nerasta. Man iš karto pasidarė neaišku: tai pardavė tas B. J. žemę ar išdalijo (kiek žinau J. B. žemė atiteko bežemiams ar mažažemiams, kurie pas jį dirbo - viso lyg tai 4 šeimoms).
2005m. rugsėjo 28d. Kauno rajono žemėtvarkos išduotoje pažymoje rašoma: "Kadangi 1992m. gegužės 21d. Kauno valst. arch. paž. buvo netikslus, todėl 1999m. kovo 25d. archyvo pažyma Nr. 01/60 ( šioje vietoje vėl apsirikta su datomis - ši pažyma Nr. 01/60 išduota ne 1999, o 1993m. kovo 25d. ) jis laikomas negaliojančiu ir duomenų apie P. S. žemės valdymą iki 1940m. Miriniškių k. nerasta"
Esmė yra ta, kad, aš neturiu jokių tikslių duomenų, pirkimo, įsigijimo ar tai kitokių kokių nors dokumentų, kad žemė iki 1940m. birželio 15d. tikrai buvo seneliui duota (ar parduota), vykdant žemės reformą, kaip bežemiui.
Tikriausiai labai painus ir ilgas gavosi mano paaiškinimas. tačiau laukčiau nors trumpo komentaro.

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Str. "Kas yra kas posoviet. Lietuvoje" aptarimas

Standartinė Zenonas » 2006 03 25 14:24

Gerbiama Svaja,

Jūs aiškiai pervertinate mano sugebėjimus - jeigu galvojate kad iš Jūsų nurodytų prieš 50 metų gyvenusio žmogaus inicialų aš jį indentifikuosiu.
zenonas

svaja
Pranešimai:5
Užsiregistravo:2006 02 15 21:06

Re: Str. "Kas yra kas posoviet. Lietuvoje" aptarim

Standartinė svaja » 2006 03 25 22:03

Zenonas rašė:Gerbiama Svaja,

Jūs aiškiai pervertinate mano sugebėjimus - jeigu galvojate kad iš Jūsų nurodytų prieš 50 metų gyvenusio žmogaus inicialų aš jį indentifikuosiu.
Aisku, tai nera jokia paslaptis. Mano senelio vardas ir pavarde Petras Steponaitis. Na o zeme kiek man zinoma jam pardave p. Boleslovas Jasinskas (ar Jasienskis). Vienoje troboje gyveno berods keturios seimos bezemiu ir visi jie gavo zemes. Kaip man sake Ringaudu sen. Zemetvarkos skyriuje, zeme grazinta siai dienai yra tik vienai seimai. O kitiems zemes nuosavybes teises neatkurtos.

svaja
Pranešimai:5
Užsiregistravo:2006 02 15 21:06

Standartinė svaja » 2006 04 16 17:32

Sveikinu visus forumo dalyvius su sv. Velykomis! Bukit laimingi, sveiki ir lai Velyku Aleliuja uzdega naujas, sviesias mintis. Ir asmeniskai Jums p. Zenonai linkiu neissenkancios energijos, laimes ir sekmes darbuose, kovojant del musu visu teisiu!

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Re: Str. "Kas yra kas posoviet. Lietuvoje" aptarim

Standartinė Zenonas » 2006 12 12 12:26

svaja rašė:
Zenonas rašė:Gerbiama Svaja,

Jūs aiškiai pervertinate mano sugebėjimus - jeigu galvojate kad iš Jūsų nurodytų prieš 50 metų gyvenusio žmogaus inicialų aš jį indentifikuosiu.
Aisku, tai nera jokia paslaptis. Mano senelio vardas ir pavarde Petras Steponaitis. Na o zeme kiek man zinoma jam pardave p. Boleslovas Jasinskas (ar Jasienskis). Vienoje troboje gyveno berods keturios seimos bezemiu ir visi jie gavo zemes. Kaip man sake Ringaudu sen. Zemetvarkos skyriuje, zeme grazinta siai dienai yra tik vienai seimai. O kitiems zemes nuosavybes teises neatkurtos.
Gerbiama Svaja,
Suradau pono Jesenskio paveldėtojus. Jie žemės pardavimo fakto nepatvirtina - todėl yra tikimybė - kad Jūsų senelis žemę gavo jau iš sovietinės valdžios, t.y., po 1940-06-15 Lietuvos valstybės okupacijos.
zenonas

svaja
Pranešimai:5
Užsiregistravo:2006 02 15 21:06

Standartinė svaja » 2006 12 13 10:19

Labai Jums dekui, ponas Zenonai. Aciu uz Jūsų visas pastangas, už nuoširdų bendravimą. Kad ir kokios tai yra žinios, jos yra geriau nei nežinoti. Aišku, kaip ten viskas buvo galėtų atsakyti tik pats senelis. Deja. Tačiau jei taip sako paveldėtojai, matomai galėjo būti, kad žemę senelis gavo po 1940.06.15d.

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Str. "Kas yra kas posoviet. Lietuvoje" aptarimas

Standartinė Zenonas » 2007 01 10 17:05

Man gerokai neaišku - kas atsitiko su posovietinės Lietuvos piliečių sugebėjimu mastyti. Straipsnyje: "Kas yra kas posovietinėje Lietuvoje" aš paskelbiau nepaneigiamus įrodymus apie neteisėtas valdžios pareigūnų ir teisininkų vykdomas veikas - o visi tai priima kaip normalų reiškinį...
zenonas

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Standartinė Zenonas » 2008 02 03 23:17

Zenono Jurgelevičiaus Blog‘ą: „Lawful, but unjust law of the post-Soviet Lithuania“ galite rasti: http://zenonashrp.blogspot.com
Pagarbiai, Zenonas.
zenonas

Skelbti atsakymą

Grįžti į