Bendraminčių klubas

Skelbti atsakymą
Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08
Bendraminčių klubas

Standartinė Zenonas » 2007 03 19 14:26

Savo 2007 03 13 20:51 komentare
SRaimondas rašė: ...Vyksta Lietuvos perdalijimas. Atsiprašau, jau įvyko. Visi girdėjome, kad Prezidentas pareikalavo skubiau grąžinti žemę savininkams ir laiku užbaigti "žemės reformą". Ką tai reiškia? Gal tai, kad Jums pareiškimą Prezidentui išsispręs Jūsų problema? Manau, ne. Greičiausiai suprantama, kad didžioji dauguma teisėtais ir neteisėtais būdais jau "įsisavino" Lietuvos žemes, o mažuma ir Afrikoje mažuma ir žemės grąžinimo taisyklių nepakeis...
Šiandieną žinoma žmogaus teisių gynėja asmeninio pokalbio metu mano darbą prilygino „kovai su vėjo malūnais“. Jei taip sakoma „į akis“ - akivaizdu, kad taip kalbama ir už akių.

Man tai jau darosi įdomu. Akivaizdu, kad tokie aiškinimai apie mano pastangų beviltiškumą (atseit teisingumo buvimas priklauso nuo daugumos nuomonės!) ir apie mano donkichotiškumą (t.y., kvailumą) kovojant su „vėjo malūnais“ (t.y., prieš nenugalimą jėgą) yra skirti ne man. Gerbiami skaitytojai, jie yra skirti paveikti tiems iš Jūsų - kurie aptariamais klausimais dar neturite tvirtos savo nuomonės.

Tai Jums bandoma įpiršti nuomonę, kad net nusikalstimų pasekmes Jūs privalote pripažinti teisėtomis, o neprisitaikymas prie civilinės teisės pagrindams atvirai prieštaraujančios „daugumos“ nuomonės – prilygsta kvailystei. Kviečiu visus „tyliuosius“ šios diskusijos skaitytojus prabilti ir šiais klausimais išsakyti savo asmenines nuomones.
zenonas

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Bendraminčių klubas

Standartinė Zenonas » 2007 03 22 12:27

Pasirodo, kad lietuviams tikrai sunku apsispręsti dėl civilinės teisės pagrindus sudarančių protingumo kriterijų pripažinimo ir jų reikalavimų vykdymo...
zenonas

SRaimondas
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:62
Užsiregistravo:2006 02 12 13:24
Miestas:Kaunas

Standartinė SRaimondas » 2007 03 23 09:48

Gerbiamas Zenonai,
absoliuti dauguma Lietuvos piliečių neturi teisinės sąmonės t.y. neįsivaizduoja, kaip procesiškai atstatinėjamas teisingumas (nes jie negyveno teisinėje valstybėje).
Net tie nedaugelis, kurie turi šiokį tokį supratimą dažnai į šią problemą žiūri pragmatiškai. Tai reiškia, kad, jei draugams ir pažystamiems kažkas nepavyko, tai ir mėginti neverta, jėgas ir lėšas eikvoti nereikia. Vienas laukia ne karys ... ir panašiai.
Ir atvirkščiai, jei kažkam pavyko ir jis surado kvalifikuotą advokatą bei aiški suma už kurią jis bylos imasi ir laimi, tai atsiranda daugybė siekiančių jo paslaugų.

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Bendraminčių klubas

Standartinė Zenonas » 2007 03 26 10:23

SRaimondas rašė:Gerbiamas Zenonai,
absoliuti dauguma Lietuvos piliečių neturi teisinės sąmonės t.y. neįsivaizduoja, kaip procesiškai atstatinėjamas teisingumas (nes jie negyveno teisinėje valstybėje).
Net tie nedaugelis, kurie turi šiokį tokį supratimą dažnai į šią problemą žiūri pragmatiškai. Tai reiškia, kad, jei draugams ir pažystamiems kažkas nepavyko, tai ir mėginti neverta, jėgas ir lėšas eikvoti nereikia. Vienas laukia ne karys ... ir panašiai.
Ir atvirkščiai, jei kažkam pavyko ir jis surado kvalifikuotą advokatą bei aiški suma už kurią jis bylos imasi ir laimi, tai atsiranda daugybė siekiančių jo paslaugų.
Gerbiamas Raimondai,

aš tikiuosi, kad mes nemesime tiesų kelią dėl kreivo takelio... Tuo labiau, kad tų klaidinančių takelių visiems akivaizdžiai neužteks, nes tais takeliais einama ir į neteisėtus tikslus.
zenonas

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Standartinė Zenonas » 2007 05 11 11:35

Mūsų diskusijoje susiklostė itin įdomi situacija. Bendromis jėgomis sukūrėme žinių minimumą, kurio pagrindu jau galimas individualus žmogaus pasirinkimas tarp gėrio ir blogio. Tačiau savo tylėjimu šios diskusijos skaitytojai tartum klausia: Dieve, o kodėl būtent aš privalau gyventi dorai ir savanoriškai atsisakyti nesąžiningai gyvenant gaunamos materialinės naudos?
zenonas

SRaimondas
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:62
Užsiregistravo:2006 02 12 13:24
Miestas:Kaunas

Standartinė SRaimondas » 2007 05 11 13:24

Malonu, kad nors po rinkimų forumas pradėjo veikti.
Tai rodo, kad svarbiausiu momentu naudojamasi paprastu išmėgintu veiksmu, tiesiog atimama teisė reikšti savo mintis.
Norėčiau informuoti, kad Kitas pasirinkimas pareiškė savo poziciją dėl internetinio balsavimo rinkimuose ir savo tinklalapyje renka parašus tam, kad jis nebūtų įvestas, nes dėl sistemos netobulumų galimi klastojimai gali viršyti tuos, kurie būdavo balsuojant paštu.
Taigi internetas puikus išradimas, tačiau negerose rankose gali tapti lengvai valdomu stabdžiu.
Tikiuosi, kad mūsų kuklus darbas bus tęsiamas.

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Standartinė Zenonas » 2007 05 12 14:26

SRaimondas rašė:Malonu, kad nors po rinkimų forumas pradėjo veikti.
Tai rodo, kad svarbiausiu momentu naudojamasi paprastu išmėgintu veiksmu, tiesiog atimama teisė reikšti savo mintis.
Norėčiau informuoti, kad Kitas pasirinkimas pareiškė savo poziciją dėl internetinio balsavimo rinkimuose ir savo tinklalapyje renka parašus tam, kad jis nebūtų įvestas, nes dėl sistemos netobulumų galimi klastojimai gali viršyti tuos, kurie būdavo balsuojant paštu.
Taigi internetas puikus išradimas, tačiau negerose rankose gali tapti lengvai valdomu stabdžiu.
Tikiuosi, kad mūsų kuklus darbas bus tęsiamas.
Sveiki, pone Raimondai.
Sveikinu sugrįžus į diskusijas. Kaip dėl įvairių valdžią turinčiųjų asmenų grupės vykdomų teisės pažeidimų - tai mes savo diskusijose jau išsiaiškinome - kad tuos pažeidimus gimdo žmonių turimų žinių kiekis ir kokybė. Todėl (mano nuomone) nekeičiant minėtų žmogaus kokybės parametrų - jokia politinė akcija mums nepadės...
zenonas

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Bendraminčių klubas

Standartinė Zenonas » 2007 06 03 12:52

Zenonas rašė:Mūsų diskusijoje susiklostė itin įdomi situacija. Bendromis jėgomis sukūrėme žinių minimumą, kurio pagrindu jau galimas individualus žmogaus pasirinkimas tarp gėrio ir blogio. Tačiau savo tylėjimu šios diskusijos skaitytojai tartum klausia: Dieve, o kodėl būtent aš privalau gyventi dorai ir savanoriškai atsisakyti nesąžiningai gyvenant gaunamos materialinės naudos?
Gerbiami šių eilučių skaitytojai,
primenu, jog vienas išmintingas žmogus yra pastebėjęs: dėl to, kad blogis įsigalėtų - reikia labai nedaug - tik kad dori žmonės tylėtų...
zenonas

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Standartinė Zenonas » 2007 07 11 11:37

Turbūt visi skaitantieji šias eilutes sutiks, jog šiame diskusijų forume aš įrodžiau, kad posovietinėje Lietuvoje visi piliečiai yra vienminčiai. Kad jokios, savo (kitokią) pasaulėžiūrą turinčios opozicijos valdžią turintiesiems - Lietuvoje iš viso nėra. Turbūt Jūs visi įsitikinote, kad tie ponai ir ponios - kurie save įvardija "opozicija" - iš tikro tesiekia tik "vietos prie lovio". Jei būtų kitaip - tai tie asmenys bent pabandytų išsiaiškinti: kokia turi būti ta dora ir teisinga Lietuva ir kokie turime būti mes patys - tos Lietuvos gyventojai...
zenonas

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Bendraminčių klubas

Standartinė Zenonas » 2007 07 24 23:43

Gerbiamiems diskusijos dalyviams ir skaitytojams šioje temoje aš (pamažu) bandžiau sukelti abejones - jų dėl ateistinio auklėjimo įgytais pasaulėžiūros stereotipais - kurie neigia ne tik Dievo tarnų pristatomą Dievo įvaizdį, bet ir realiai egzistuojančią kiekvieno žmogaus energetinę- informacinę "dalį". Tie, kurie atidžiai perskaitė šią diskusiją (ir straipsniuose.lt esančius mano straipsnius šios diskusijos tema) - mano nuomone jau yra pasiruošę perskaityti Rene Genon'o knygą: "Šiuolaikinio pasaulio krizė" (Krizis sovremennogo mira). Ją (rusų kalboje) nesunkiai surasite "Google" paieškoje. Linkiu malonaus skaitymo ir laukiu Jūsų atsiliepimų šioje diskusijoje.

SRaimondas
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:62
Užsiregistravo:2006 02 12 13:24
Miestas:Kaunas

Standartinė SRaimondas » 2007 09 04 10:53

Malonu vėl prisijungti prie diskusijos, kuri labai svarbi.Tai patvirtina ir užsukusių skaitytojų skaičius.
Politikai bei valdžios žmonės pastebimai suaktyvėjo. Akivaizdu, kad tai dažniausia susiję ne su vertybių persvarstymu, ne su didžiuliu troškimu ištaisyti padarytas klaidas ir nusižengimus. Paprasčiausiai artėja rinkimai į LR Seimą ir stiprėja valdžios godulys. Ta prasme partijos stipriai panašėja.
Liūdina ir tai, kad aukščiausi valdžios pareigūnai skubina užbaigti vadinamą žemės reformą, nors akivaizdu, kad net esamu darbo stiliumi to padaryti neįmanoma. Matyt, labai skubama užversti gėdingą veiklos puslapį. Pavojus ir tame, kad didžiumai žemės savininkų jos neatgaus todėl, kad valdininkai atseit nespės susidoroti su tokiu darbo krūviu. Taigi, mano supratimu, tai sudarytų dirvą dar didesniam valdininkų siautėjimui dar didesniam neteisingumo protrūkiui.

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Standartinė Zenonas » 2007 09 06 01:22

SRaimondas rašė:Malonu vėl prisijungti prie diskusijos, kuri labai svarbi.Tai patvirtina ir užsukusių skaitytojų skaičius.
Politikai bei valdžios žmonės pastebimai suaktyvėjo. Akivaizdu, kad tai dažniausia susiję ne su vertybių persvarstymu, ne su didžiuliu troškimu ištaisyti padarytas klaidas ir nusižengimus. Paprasčiausiai artėja rinkimai į LR Seimą ir stiprėja valdžios godulys. Ta prasme partijos stipriai panašėja.
Liūdina ir tai, kad aukščiausi valdžios pareigūnai skubina užbaigti vadinamą žemės reformą, nors akivaizdu, kad net esamu darbo stiliumi to padaryti neįmanoma. Matyt, labai skubama užversti gėdingą veiklos puslapį. Pavojus ir tame, kad didžiumai žemės savininkų jos neatgaus todėl, kad valdininkai atseit nespės susidoroti su tokiu darbo krūviu. Taigi, mano supratimu, tai sudarytų dirvą dar didesniam valdininkų siautėjimui dar didesniam neteisingumo protrūkiui.
Gerbiamas Raimondai,

Jūs užsiminėte apie Tautai itin skausmingą problemą: kuomet tos Tautos išsirinkti atstovai atvirai meluoja apie sovietmečiu tariamai buvusios visuotinės ir vienalaikės žemės nacionalizacijos metu teisiškai nutrauktų piliečių nuosavybės teisių "teisinį atkūrimą". Aš jau senai įrodžiau, kad tokios visuotinės ir vienalaikės žemės nacionalizacijos niekuomet nebuvo, o po tariamo "nuosavybės teisių atkūrimo" priedanga čia ir dabar vyksta piliečių žemės valdų išgrobstymas. Turbūt jau atėjo laikas atvirai aiškintis: ar taip besielgiantieji nesuvokia ką jie patys daro - ar suvokia ir sąmoningai prisideda prie organizuotai vykdomo svetimo turto išgrobstymo? Tai, kad Civiliniame Kodekse įtvirtintus protingumo kriterijus Lietuvos valstybės pareigūnai atvirai ignoruoja - mus visus verčia sunerimti ir pasidomėti: ar valstybės pareigūnais iš viso gali būti tokie asmenys - kurių individuali protingo elgesio viršutinė riba nesiekia CK 1,5 str. įstatymiškai įtvirtinto privalomo protingumo minimumo?
zenonas

SRaimondas
jaunasis rašytojas
jaunasis rašytojas
Pranešimai:62
Užsiregistravo:2006 02 12 13:24
Miestas:Kaunas

Standartinė SRaimondas » 2007 09 06 12:36

Gerbiamas Zenonai,
V.Radžvilas seniai parašęs straipsnį apie tai, kad Lietuva atkurta, bet kuri?
Bijau, kad mūsų politikai to nesprendžia ir orientuojasi į artimųjų įcentrinių srovių veikimą.
Noriu nenoriu negaliu pamiršti šviežią aukštojo mokslo reformos problemą. Juk tūkstantmečiais vertybe buvo Tikrovę suprantantys vedliai, vadovai, lyderiai. Argi galima juos sukurti be Dievo pagalbos t.y. neatsižvelgiant į įgimtus gabumus, o tik į pinigus.
Taip elgėsi tarybinė sistema, kuriai nerūpėjo dieviški talentai, o tik lojalumas okupacinei sistemai. Tai tęsiasi iki šiol. Todėl ir turime turime tokius pareigūnus.

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Standartinė Zenonas » 2007 09 07 01:03

SRaimondas rašė:Gerbiamas Zenonai,
V.Radžvilas seniai parašęs straipsnį apie tai, kad Lietuva atkurta, bet kuri?
Bijau, kad mūsų politikai to nesprendžia ir orientuojasi į artimųjų įcentrinių srovių veikimą.
Noriu nenoriu negaliu pamiršti šviežią aukštojo mokslo reformos problemą. Juk tūkstantmečiais vertybe buvo Tikrovę suprantantys vedliai, vadovai, lyderiai. Argi galima juos sukurti be Dievo pagalbos t.y. neatsižvelgiant į įgimtus gabumus, o tik į pinigus.
Taip elgėsi tarybinė sistema, kuriai nerūpėjo dieviški talentai, o tik lojalumas okupacinei sistemai. Tai tęsiasi iki šiol. Todėl ir turime turime tokius pareigūnus.

Gerbiamas Raimondai,


mano nuomone, mes vienodai suvokiame problemos esmę - kuri posovietinėje Lietuvoje pasireiškia kaip protingu elgesiu pagrįsto teisingumo buvimo stoka. Todėl dar sugebančius savarankiškai mastyti Lietuvos piliečius aš pirmiausiai ir kviečiu išsiaiškinti: ar valstybės pareigūnais iš viso gali būti tokie asmenys - kurių individuali protingo elgesio viršutinė riba nesiekia CK 1,5 str. įstatymiškai įtvirtinto privalomo protingumo minimumo? Jei posovietinės Lietuvos valstybės pareigūnams įstatymiškai nustatytas minimalus protingumas (o tuo pačiu ir sąžiningumas bei teisingumas) yra neprivalomi - tai tuomet yra būtina aiškintis: kokioje valstybėje mes gyvename? Tokį aiškinimąsi derėtų pradėti nuo individo polinkį nusikalsti nulemiančių priežasčių suradimo (išsiaiškinimo). Tai padėtų suvokti - ar mes anot rašytojo V. Petkevičiaus esame savanoriški "durnių laivo" keleiviai - ar tą kelionę mums kažkas prievarta įperša? Mano nuomone ir Jūsų paminėtas Gerb. V. Radžvilas (nors ir kitais žodžiais) klausia to paties. Būtų labai malonu - jeigu Jis nepasididžiuotų sudalyvauti mūsų kukliose diskusijose.
zenonas

Zenonas
moderatorius
moderatorius
Pranešimai:124
Užsiregistravo:2003 12 16 11:08

Standartinė Zenonas » 2007 09 09 11:06

Gerbiamas Raimondai,

2006 02 12 11:24, pradėdamas "Bendraminčių klubo" temą aš rašiau:
Zenonas rašė:Gerbiami šio forumo lankytojai,
Jūsų dėmesiui pateikiu citatą iš Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso komentaro: „5. Komentuojamo straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad CK 1.5 straipsnyje įtvirtinti sąžiningumo, teisingumo ir protingumo principai taikomi nagrinėjant ir sprendžiant civilines bylas, nesvarbu, kada atsirado materialieji teisiniai santykiai, iš kurių kilo ginčas. Ši norma nereiškia, kad CK 1.5 straipsniui suteikta grįžtamoji galia. Teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principai buvo žinomi Lietuvos teisės sistemoje jau iki priimant naująjį CK. Tokių principų egzistavimą patvirtina Konstituci jos 28-29, 109 straipsniai, 1964 m. CK 5,143, 176-177 straipsniai, CPK 11 straipsnio 7 dalis. Taigi CK 1.5 straipsnis nėra nauja teisės norma“ (citatos pabaiga). Palyginkime šias imperatyvias (ne tik teisėjams, bet ir visiems be jokios išimties LR piliečiams privalomas) teisės normas su mūsų gyvenimo kasdienybe ir pamatysime, kad postsovietiniame laikotarpyje gausu įrodymų, kad tam tikrais momentais postsovietinės Lietuvos valstybės pareigūnai ir atskiri piliečiai pradeda nevykdyti CK 1.5 straipsnio teisinių normų reikalavimus. Tai nenuginčijamai įrodo, kad mes dar nežinome kas esame ir kur einame. Šią diskusiją aš pradėjau todėl, kad mes visi bendromis jėgomis išsiaiškintume tas vertybes – kurios yra būtinos mums visiems ir be kurių mūsų gyvenimai praranda savąją prasmę.
Panašu, kad nuo to laiko Lietuvoje nepadaugėjo nei norinčių būti protingais, nei norinčių būti teisingais, nei norinčių būti sąžiningais.

Temoje "Pakalbėkime apie tai, kas yra politika?" Jūs rašote: "Juk tarpukario Lietuvoje atsirado daug žmonių baigusių geriausius Europos universitetus. Okupantas juos stengėsi sunaikinti arba išvyti iš Tėvynės. Dabar vėl apstu pavyzdžių, kai geriausius Europos universitetus baigę jaunuoliai negauna darbo už valstybės ateitį atsakinguose valstybės postuose". Man tai sukelia pagrįstas abejones dėl tų jaunuolių tinkamumo valstybės tarnybai. Jeigu tie jaunuoliai dabar nemato esamų negerovių ir jų nesmerkia - tai gal jiems taip pat reikalinga tik "vieta prie lovio"?

Jūs taip komentuojate mano pasisakymą: "Vartojate terminą reguliavimas. Jame nėra baisios prasmės. Baisumas tame, kad atrodo, jog reguliuojama tikslu silpninti ar net sunaikinti valstybę". Nobelio premijos laureato F. A. Hayek'o ir mano nuomone reguliavimas atima žmonių prigimtinę teisę būti žmonėmis ir kadangi valstybė yra tik žmonių susitarimu sukurta priemonė tų žmonių teisėms apsaugoti - tai reguliavimas sunaikina tą priemonę. Tokiu būdu kažkieno reguliuojama šalis pavirsta nekontroliuojamo totalitarinio režimo tėvonija.

Aš galvoju, kad čia mano išsakytos mintys turėtų būti itin aktualios tiems užsienyje sąžiningai užsidirbantiems pinigus lietuviams - kurie grįš gyventi į Lietuvą. Jeigu Jūs, Gerbiamieji, nenorite savo vaikus pasmerkti "valdžią turinčių" savavaliautojų išnaudojimui - tai jau dabar privalote pagalvoti - kaip to išvengti.
zenonas

Skelbti atsakymą

Grįžti į