Pavasaris, vasara, ruduo, žiema... ir vėl pavasaris (2003)

Skelbti atsakymą
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
Laurynas
administratorius
administratorius
Pranešimai:2011
Užsiregistravo:2001 12 06 09:51
Miestas:Vilnius
Pavasaris, vasara, ruduo, žiema... ir vėl pavasaris (2003)

#1 Standartinė Laurynas » 2009 01 23 14:29

Pavasaris, vasara, ruduo, žiema... ir vėl pavasaris
Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring (2003) Drama [Kim Ki-Duk]

10/10

Pats geriausias Kim Ki-Duk'o filmas.
obuolys.lt rašė:Nuostabaus grožio gamtos kampelyje nufilmuotoje istorijoje pasakojama apie vienuolio gyvenimo ciklą - keturis metų laikus.

Pavasarį jis yra vyresnio šventiko globojamas mažas berniukas, vasarą - žmogiškus jausmus pažinęs ir meilės ištroškęs paauglys, rudenį - trečią dešimtį pradėjęs ir rankas krauju susitepęs atgailaujantis jaunuolis, žiemą - mąstantis apie vienatvę ir ieškantis savo tikrojo pašaukimo vyras. Gamtos reiškinių niekas negali pakeisti, ir režisierius brėžia lygiagretę su žmogaus amžiumi.
kinopavasaris.lt rašė:Skandalingais ir žiauriais kūriniais ("Sala", "Blogas vaikinas", "Adresas nežinomas", "Pakrantės sargyba") garsėjantis Pietų Korėjos režisierius Kim Ki-Dukas sukūrė pačiam sau nebūdingą filmą.

Tai poetinė juosta, perteikianti budistinę filosofiją. Nuostabaus grožio gamtos kampelyje nufilmuotoje istorijoje pasakojama apie vienuolio gyvenimo ciklą per keturis metų laikus. Pavasarį jis yra vyresnio šventiko globojamas mažas berniukas, vasarą - žmogiškus jausmus pažinęs ir meilės ištroškęs paauglys, rudenį - trečią dešimtį pradėjęs ir krauju rankas susitepęs atgailaujantis jaunuolis, žiemą - mąstantis apie vienatvę ir ieškantis savo tikrojo pašaukimo vyras.

Gamtos reiškinių niekas negali pakeisti, ir režisierius brėžia lygiagretę su žmogaus amžiumi.

2003 m. filmas sulaukė didelio susidomėjimo Lokarno kino festivalyje, kur įvyko pasaulinė premjera. San Sebastjano kino festivalio specialioje nekonkursinėje programoje "Festivalių perlai" juostai atiteko žiūrovų simpatijų prizas.

Pagrindiniai apdovanojimai:

* žiūrovų simpatijų prizas (San Sebastjano kino festivalis);
* jaunimo žiuri prizas (Lokarno kino festivalis)

Pagrindiniai festivaliai:

Lokarnas, San Sebastjanas, "Sundance", Roterdamas, Honkongas

Skelbti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 0 ir 0 svečių